Som ženatý, ale s manželkou nás už nič nespája. Čo máme robiť?

V 80-tych rokoch minulého storočia Američania Thompson a Pleck odhalili, že muži žijú v ťažkom útlaku a tí istí muži sú utláčaní takzvanou mužskou úlohou a prílišnou náročnosťou zo strany žien.

My, moderné ženy, nie sme v žiadnom prípade náročné, ale realistické. Máme len jednu požiadavku: muž by mal zostať mužom a nemyslieť si, že „ak to s touto nevyjde, príde ďalšia“. Nechceme ďalšie nohavice v dome, všetko, čo chceme, je zdravý a šťastný vzťah.

V tomto článku s vami zdieľame publikáciu Tamriky Sholi, ktorá zdravo a pravdivo argumentuje o tom, aký by mal byť skutočný chlap a o zdravom a šťastnom vzťahu dospelých.

 

O vzťahu medzi mužom a ženou

Jeden pán mi v týchto dňoch povedal: „Mimochodom, som ženatý, ale s mojou ženou nás akosi nič nespája. Žijeme spolu a máme dve malé deti.“ A ja na to hovorím: „Tak sa rozveďte, budete žiť sám a potom mi zavolajte.“

A on mi povedal: „Vieš, žena mi musí najprv dokázať, že sa mám vzdať všetkého a odísť za ňou.“ Uškrnula som sa a rozosmiala. A dodáva: „Sú také nezvládnuteľné a kategorické ženy ako si ty, ktoré nakoniec ostanú samé.“

Alebo toto: „Dúfam, že nemáš príliš vysoké nároky na muža.“ – a pozerá na objednanú fľašu vína a šalát z morských plodov. Nie príliš vysoké nároky – to sú aké? Nechrápeš a vieš za sebou umyť riad? Hlavne že je muž v dome?

Pracujem od 13 rokov, vychováva ma môj otec Gruzínec, aké sú moje požiadavky? „Prehnané“, – odpovedám a požiadam čašníka o účet. A on nafučane potiahne pery, je urazený, začne ma urážať.

 

Odkiaľ vlastne pochádzate, princovia na hrášku? Všetci sú tak zraniteľní, všetci sú si tak istí, že ak si chce žena založiť rodinu, zavesí sa na prvého chlapa. Tieto dni skončili páni. Dnes dospelá zdravá žena už nemá záujem o manželstvo len tak s hocikým.

Samozrejme že každá dospelá zdravá žena chce rodinu (manžela, deti ), ale už dlho je jasné (a všetci poznáme milión takýchto príbehov), keď sa manželstvo uzavrelo iba kvôli manželstvu, kvôli sebauspokojeniu a pred očami verejnosti zmenilo život ženy na ešte väčšie peklo.

Každá dospelá žena sa chce vydať a mať deti s rovnako dospelým mužom. Nemá v pláne ťahať vás do svojich sietí, vyžmýkať vás do nitky. Áno, sú aj také, ale bavíme sa o dospelej rozumnej žene. Nie o zlatokopkách, ktoré nenápadne žmurkajúc očami a pomocou ženských manipulačných trikov pritiahnu chlapa do svojej pavučiny.

Zviesť a zmanipulovať muža či ženu nie je nič náročné.

Ale celé to manipulačné flirtovanie, ktoré je tak obľúbené na prvom rande je podvod, ktorý sa rozpúšťa s nástupom každodenných problémov, ktoré prináša život v spoločnej domácnosti. Ste na to pripravení?

 

Neustále počúvam : „Ale ešte si nestretla toho pravého, uvidíš, stretnete sa a všetko pôjde ako po masle.“ Možno len neverím v teóriu o tom pravom alebo o druhej polovici, že existuje jednoduchý a spokojný život. Verím v dospelých zdravých ľudí. A čo chcú?

 

Celý život som sa snažila pochopiť iných, a často na úkor seba. Ukázalo sa však, že je to úplná strata času, ktorého nemá nik na zvýš. Každý deň sa stretávam s ľuďmi, ktorí si niečo zaumienili, a hrajú tieto lacné hry. Možno je to naozaj zábavné, no ja pre to nemám pochopenie. Vôbec to nie je pre mňa zaujímavé.

Svet je neskutočne veľký a zaujímavý. Existuje toľko najrôznejších krajín, miest, projektov, filmov, kníh, západov a východov slnka, jedál!  Stačí žiť a žiť čo najdlhšie! A pomôcť tým, ktorí naozaj chcú žiť čo najdlhšie, a nie strkať hlavu do piesku.

Aké sú moje požiadavky na muža? Je len jedna : aby chcel naozaj žiť, a nevymýval si mozog svojimi vlastnými komplexmi a ľuďom okolo seba. Chcem žiť a užívať si svet, ale nie vychovávať chlapca s veľkosti nohy č. 44. “

Každá žena si vedľa seba predstavuje životného partnera s určitými kvalitami, a nie len muža s peniazmi a majetkom. Hlavný je kvalitný a zdravý vzťah. A aj keď požiadavky žien často mužov desia, sú mimoriadne dôležité pre ich šťastie.

Aký muž je ideálny pre vás?

zdroj foto pixabey.com / elitedaily.com