Umierajúca Slovenka prehovorila o praktikách našich lekárov. Jej príspevok zdieľali tisíce Slovákov

Možno ste sa aj vy niekedy ocitli v situácií, kedy ste pocítili čo to je ozajstné zúfalstvo, no určite to nebolo tak hrozné ako moment, v ktorom sa ľudia dozvedia o zákernej chorobe, ktorá im umožňuje užívať si život už len pár dní a tak sa musia zmieriť s tým, že onedlho odídu.

Presne takáho, pre mnohých ľudí nepredstaviteľná situácia, nastala aj v živote mladej Slovenky, ktorej lekári oznamili krutú správu a to takú, že jej ostáva už len zopár dní života. Žena sa aj práve kvôli tomu rozhodla prehovoriť o praktikách lekárov na Slovensku. Jej šokujúce slová prekvapili mnoho ľudí a tak sa ich rozhodli zdieľať. Ak s nimi súhlasíte aj vy, neváhajte a článok zdieľajte aby si ho prečítalo čo najviac ľudí.

Žena svoj príbeh zverejnila vo Facebookovej skupine “Nekŕmte nás odpadom”, ktorá sa snaží robiť osvetu v problematických oblastich slovenského zdravotníctva.

 

Diagnóza mladej ženy ju dohnala až na onkologické oddelenie, kde zažila nejedno obrovské sklamanie a mnohé pochybenia zo strany lekárov. Podľa jej slov ju o život pripravia ich chyby a nie samotná choroba.

Žena vo svojom príspevku hovorí aj o tom, že si máme svoj život vážiť a okamžite, ked‘ sa v našom zdravotnom stave vyskytne čo i len malý problém, mali by sme vyhľadať  kvalitného lekára, no nie na Slovenku, ale jednoznačne v zahraničí. Jej názor pobúril mnoho ľudí, ktorí majú so slovenskými lekármi dobré skúsenosti. Prečítajte si príspevok a určite nám dajde vedieť váš názor na túto problematiku.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ceri Jenkins (@cerianjenkins),


Pozdravujem. Som pacientkou Onkologickej kliniky sv. Alžbety na Heydukovej ulici v Bratislave. Pred viac ako dvoma rokmi som sem prišla s hrčkou v prsníku. Namiesto okamžitej operácie mi nariadili niekoľkomesačnú chemoterapiu. Cieľ – zmenšiť nádor. Nepodarilo sa. Po biopsii sa naopak nádor dvojnásobne zväčšil. Lekári si to fotili, ale operáciu stále odkladali. Prešlo niekoľko mesiacov a konečne aj jeho chirurgické odstránenie a to s celým prsníkom a aj s lymfatickou uzlinou pod pazuchou. Na CT sa však objavil jeden tzv. nodulček na pľúcach. Nasledovala opäť chcemoterapia. Zase som skončila bez vlasov, atď. Po jej skončení na kontrolnom CT mi však zistili, že už mám pľúca plné metastáz.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SonrieleAlCancer (@sonrielealcancer),

Zvolená chemoterapia na môj druh nádoru nereagovala. Vravia negoogluj, nestanovuj si diagnózu sama. Dôveruj lekárom. Potom všetkom som však už nevydržala. Sama som za 5 minút zistila, že zvolená chemoterapia nemohla byť úspešná. Z biopsie jasne vyplynulo, že mi mala byť okamžite nasadená drahšia, tzv. biologická liečba. Tú však nasadili až po takmer dvoch rokoch čo som prišla na onkológiu. Po jej dvoch dávkach v kombinácii s chemoterapiou sa mi však objavili nepríjemné veďlajšie účinky.

 

Doslova sa mi bolestivo olúpala koža na rukách i na nohách. Nedokázala som na chodidlách ani stáť. Poprosila som známeho, aby zašiel za mojou lekárkou a ten sa s ňou dohodol, že preruším jej užívanie, pokiaľ sa mi nezahoja ruky a nohy. Keď som konečne sama zvládla cestu na Heydukovu, tak mi lekárka oznámila, že už na bilogockú liečbu nemám nárok, lebo som ju svojvoľne prerušila. Nepresvedčili ju moje tvrdenia. Povedala jednoducho koniec, vieme vám poskytnúť už len paleatívnu starostlivosť. Čiže koniec.

 

Zubatá mi už klope na dvere a preto vám chcem len odkázať, aby ste sa na Slovensku nespoliehali na lekárov. Ich názory konfrontujte, sami aktívne lekárom zvolenú liečbu konzultujte s viacerými lekármi. Zapojte sa do diskusných fór s pacientami, ak nato máte, choďte zvolenú liečbu odkonzultovať napr. do Rakúska. Jednoducho choďte do krajiny, kde lekár má na pacienta čas, kde sa necítite ako nepotrebná vec, na ktorej treba už len šetriť.

 

https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom/photos/a.605924342836850/2091372317625371/?type=3&theater

zdroj:slowakwoman.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Umierajúca Slovenka prehovorila o praktikách našich lekárov. Jej príspevok zdieľali tisíce Slovákov”