Už onedlho by sa mali platy všetkým Slovákom zvýšiť aj o 250 eur. A ani vám nemusia meniť plat

Oči plné sĺz kvôli číslu na výplatnej páske by už onedlho mali prestať trápiť Slovákov na celom našom území. Vládna strana Most-Híd priniesla návrh zákona, podľa ktorého by sme si mali prilepšiť k dnešnej výplate až o 250 eur. Strana tvrdí, že naše platy sú žalostne nízke. Určite aj vy uznáte, že majú pravdu, no ešte nič nie je isté.

Pri dnešnej 1000 eurovej ešte nezdanenej výplate pred odpočítaním všetkých odvodov, dostane Slovák približne 764€. Zmena by sa mala vypočítavať reálne podľa násobku životného minima, ktorý by sa mal zmeniť z dnešného 19,2násobku životného minima na 22,7-násobok životného minima.

Pri spomínanej 1000 eurovej výplate by teda Slovák po zvýšení násobku životného minima dostal k pôvodnej sume 764€, 11 eur navyše. Ročne by toto zvýšenie predstavovalo už 132€. Zvýšenie v podobe násobku životného minima je podľa strany Most-Híd oveľa účinnejšie ako zvýšenie, ktoré navrhujú iné strany, pretože takto sa reálne zvýši mzda aj pracujúcim s minimálnou mzdou a nie len priemerným Slovákom. Okrem tohoto zvýšenia, chcete strana presadiť aj zníženie odvodov do Sociálnej poisťovne.

Takto by človek ušetril až 10 eur mesačne, čo spolu so sumou, o ktorú sa zvýši mzda, predstavuje 250 eur ročne. Neostáva nám všk nič iné len veriť, že sa táto zmena úspešne podarí.

zdroj: 1.pluska.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Už onedlho by sa mali platy všetkým Slovákom zvýšiť aj o 250 eur. A ani vám nemusia meniť plat”