V Tatrách chcú zakázať psíkov. Na prechádzku si ich už asi vziať nebudeš môcť. Ľudií to ale pobúrilo

 

Dlhoočakávaný krok, úplne zakázanie vtupu štvornohým miláčikom do národného parku v Tatrách, má svojich podporovateľov, ale aj odporcov. Podľa ochranárov títo domáci miláčikovia a ich páni nerešpektujú povolenie prechádzok so psom výlučne na vôdzke. Majitelia svojich psíkov nechávajú voľne pobehovať, čím plašia chránenú zver a ničia chránené rastliny. Okrem toho je takéto správanie aj obmedzujúce pre turistov, ktorí majú zo psov strach.

Podľa niektorých psíčkarov je tento zákaz až príliš prehnaný. Je obmedzujúci najmä pre tých, ktorí svojich psíkov majú vždy na vôdzke a rešpektovali všetky nariadenia.

View this post on Instagram

Happy World Animal Day!🍁🐺🖤

A post shared by Honza Řeháček (@kopernikk) on

Podľa zvieracej ombudsmanky Zuzane Stanovej, je tento krok ochranárov TANAP-u neprimeraný a vstup do chránenej oblasti by mal byť povolený osobám dodržiavajúcim nariadenia. Podľa nej, by skôr mali byť pokutovaní tí, ktorí svojích psíkov na vôdzke nemajú. Výška pokuty by sa mala pohybovať vo vyšších číslach, aby odrádzala všetkých nezodpovedných psíčkarov.

Riaditeľ Správy TANAP-u Pavol Majka naopak povedal, že štvornohí miláčikovia mali mať podľa neho tento zákon zavedení už dávno. V chránenej oblasti sú prvoradé chránené zvieratá a rastliny, na čo by mali brať ohľad aj nespokojní majitelia psov.

zdroj:refresher.sk