Za homosexualitu dostanete trest smrti! Aj toto je realita v jednej z ázijských krajín. Pozrite sa, akou formou to chcú robiť…

Brunej, ostrovný štát na severovýchodnom pobreží Bornea, vám možno nie je tak úplne známy, no zákony, ktoré v krajine platia, vás jednoznačne prekvapia. Určite tušíte, že ľudia v tejto krajine, pod vládou sultána Muda Hassan al-Bolkiah, veľa práv nemajú a tak sa nemôžu tešiť z bežného vyjadovania názoru, verejných zhromaždení a iných pre nás bežných demokratických vecí.

Tento štát si za svoj základ zvolil islamské právo, odmietajúce podobu demokracie, akú máme aj my na Slovensku. Zákony a nariadenia platné v krajine sú úplne odlišné od tých našich. Aj napriek tomu, že sa v krajine od roku 2014 ich zákony postupne zdokonaľovali, rozhodli sa ich v tomto roku trochu zmeniť a celú legislatívu upraviť. Musíme podotknúť, že táto úprava bude obsahovať viac než dosť odmedzení ľudských práv.

Ako malú ukážku vám predstavíme pár nariadení, ktoré v krajine platia od roku 2014. Mimomanželské tehotenstvo je v krajine tabu a takáto hanba by sa v žiadnej rodine nemala vyskytovať.

Táto podľa nich nezákonná vec sa trestala rokmi odsúdenia za mreže. Rovnako tomu je aj pri pároch rovnakého pohlavia. Takéto páry mohli doposiaľ skončiť za mrežami až na dlhých 10 rokov. Ak sa vám zdá už tento trest prehnaný, nebudete veriť vlastným očiam, čo si prečítate teraz. Od tohoto roku by sa homosexualita mala trestať trestom smrti. Či veríte či nie, je to tak. Aj dnes existujú krajiny, ktoré si za takéto veci dovolia vziať človeku život. Trest smrti by sa mal vykonávať ukameňovaním. Podľa mnohách ľudí je to jeden z najhorších spôsobov trestu smrti.

Proti tejto legislatíve sa postavilo mnoho krajín sveta. Okrem celých vlád prehovorili aj ich jednotliví predstavitelia ako napríklad rakúsky kancelár Sebastian Kurz.

ZDROJ: mashable.com . / refresher.sk