Žena porodila šesť detí za 9 minút. Tak rýchlo ešte nikto neporodil, hovoria ľudia z miestnej nemocnice

Mamička v USA získala neexistujúci titul svetovej šampiónky v rodení detí. Porodila totiž až 6 detí za menej ako 10 minút.

Thelma Chiaka porodila svoje šestorčatá v piatok ráno medzi 4:50 a 4:59 v ženskej nemocnici v Texase, Houston.

Bábätká vážili v rozmedzí 790 g až 1 300 g. Sú v stabilizovanom stave pod lekárskym dohľadom na neonatálnej jednotke intenzívnej starostlivosti.

Nemocnica vo svojej správe uviedla, že šanca, že porodí šestorčatá bola jedna k 4,7 bilióna…

Thelma gave birth to six babies in nine minutes. Credit: The Woman's Hospital of Texas
Credit: The Woman’s Hospital of Texas 

V správe tiež stálo: „Ženská nemocnica v Texase, ktorá privádza na svet viac detí ako iné tunajšie nemocnice, skoro ráno privítala na tomto svete šestorčatá, ktorých pravdepodobnosť je jedna k 4,7 biliónu.“

„Dva páry chlapcov a jeden dievčenský pár sa narodili medzi 4:50 a 4:59 ráno.“

„Lekársky tím  – Dr. Ziad Haidar, Dr. Sharmeel Khaira a Dr. Israel Simchowitz potvrdil, že mamička Thelma Chiaka sa má dobre.“

Nemocnica sa podelila aj o fotografiu lekárov s mamičkou, ktorej viditeľne po pôrode odľahlo.

Thelma pomenovala svoje dcérky Zina a Zuriel, ale mená pre chlapcov ešte vymyslené nemá. Čo tak Zachary, Zachariah, Zane a Zayne… iba pre zjednodušenie.

A mum in Iraq gave birth to six girls and a boy. Credit: CEN
Credit: CEN

Hoci sú šestorčatá zriedkavé, čo tak porodiť sedem detí naraz? Žene v nemocnici v provincii Diyali, vo východnom Iraku, sa to podarilo. A bola prvá v histórií svojej krajiny.

25-ročná mamička rodila prirodzeným spôsobom a bola na to perfektne pripravená. Hoci má o dieťa naviac, pôrodnú rýchlosť  Thelmy neprekonala. Nejde však o rýchlosť. Každá žena je víťazka.  

Zdroj: ladbible.com