Lietadlá v sebe skrývajú tajnú miestnosť, o ktorej vedia len zamestnanci aerolínií

Existujú ľudia, ktorí sa lietania boja, iní sú z tohto zážitku v úplnom vytržení a ďalším je to úprimne jedno.

Lietanie môže byť niekedy nebezpečné, strašidelné a tiež môže viesť k stresu či nepríjemným starostiam.

Turbulencie, piloti, letušky a podobne…prečo sa neboja tak, ako bežní cestujúci?

Odpoveďou na túto otázku je tajná miestnosť…

Lietadlo

Ak cestujete lietadlom, dobre viete, ako sa môžu iní cestujúci správať. Na to, ako sa cítite, má vplyv aj samotná posádka.

Starostlivosť o cestujúcich je však pomerne dosť náročná. Viete kde odpočívajú členovia posádky? Áno, je to niekde, kde je oveľa lepšie ako na vašom stiesnenom sedadle.

Posádka

Obsluhuje nás, my oceňujeme ich prácu, no nikto nevie, kde trávia svoj voľný čas. Všimli ste si už niekedy v lietadle tento oznam?

Vstup len pre členov posádky. Na rozdiel od iných označení, tu existuje mnoho pravidiel a nariadení. Zaujímalo by ma, či sú všetky dodržiavané…

Ale kde sa toto „miesto na odpočinok posádky“ vlastne nachádza?

Posádka predsa musí tiež odpočívať, a často je to malý, odľahlý priestor bez okien, ktorý je skrytý niekde v lietadle. Takto vyzerá skutočné útočisko pre unavený letový personál.

Na modeloch, ako je Boeing 777, nie je všetko len o luxuse. Piloti len odpočívajú na kresle z prvej triedy, nie však bez skrinky, umývadla a kúpeľne!

Súdiac podľa stiesnených priestorov v ktorých sedíte, je prekvapujúce, že v lietadle je ešte takéto miesto na odpočinok.

Tak či onak, nejedná sa o žiaden luxus, predsa len, ide o miesto, ktoré je určené na oddych a nabratie nových síl, nie na usporadúvanie bujarých večierkov.

O nejakom súkromí by sa tu tiež nedalo hovoriť…

Posádka musí zdieľať spoločný priestor, pretože lôžka sú oddelené len výsuvnými stenami.

Ak lety trvajú viac ako 12 hodín, posádka lietadla je rozdelená na dve smeny a tak si po uplynutí času si vymenia svoje úlohy. Najmä v takýchto prípadoch je miesto odpočinku mimoriadne dôležité.

Ale bez ohľadu na to, nakoľko luxusný alebo sparťanský komfort má posádka, jedna vec je istá…

Ak cestujete v ekonomickej triedy, členovia posádky majú určite lepšie miesta, ako vy.

Vedeli ste o existencii týchto priestorov?