Ľudia si v Osvienčime robia veselé fotky na koľajniciach, ako by sa tam nič nestalo. Vedelie tábora to kritizuje

 

Auschwitzi – Birkenau, nacistický koncentračný a vyhladzovací tábor navštívi milióny turistov z celého sveta. Na tomto pietnom mieste si ľudstvo pripomína mrazivú históriu a krutosť, s ktorou sa potýkali nevinní ľudia. Zomrelo tam vyše 1 milión nevinných ľudí.

Každého návštevníka určite zamrazí atmosféra, ktorá na tomto mieste vládne. Niektorí však nerešpektujú spomienku na všetkých tých trpiacich a mŕtvych ľudí, pre ktorých bol Auschwitz – Birkenau poslednou zástavkou ich života.

 

Medzi turistami sa rozmohol trend robenia si fotiek, na ktorých balansujú na koľajniciach nachádzajúcich sa v areáli. Aj samotné múzeum sa k tomuto trendu vyjadrilo a uviedlo, že je na mieste chovať sa s rešpektom, a že existujú vhodnejšie miesta na učenie sa balansovania na koľajniciach, než na symbole deportácie tisíciek obetí.

 

Pod príspevkom sa rozprúdila diskusia, v ktorej niektorí oponujú múzeu a tvrdia, že ľuďom nemajú brániť smiať sa, či takto sa fotiť. Auschwitz – Birkenau však napísal, že niektoré prejavy návštevníkov sú jednoducho bez rešpektu a úcty k tomuto miestu.

 

 

zdroj: bbc.com

/ refresher.sk