Miliardár daruje na opravu zničenej Notre Dame viac ako 100 miliónov eur. Ľudia sú nadšení

Známu katedrálu v srdci Francúzska včera zachvátil tragický požiar, ktorý spôsobil nehorázne škody. Veľká časť katedrály je zničená a iné sú zasiahnuté dymom. Obnova bude stáť niekoľko miliónov eur a je možné, že bude trvať niekoľko rokov.

Francúzsky miliardár, François-Henry Pinault, syn zakladateľa korporácie Kering, pod ktorú patria svetovo známe značky  ako napríklad Yve Saint Laurent, Balenciaga a dokonca aj Gucci, daruje obrovskú sumu peňazí na rekonštrukciu požiarom zničenej dominanty Paríža. Korporácia tohoto podnikateľa bola založená v roku 1963 Francúzom Françoisom Pinaultom, ktorý bol jeho otec.

https://www.facebook.com/ChannelNewsAsia/videos/319064302117253/

Syn známeho podnikateľa sa tak rozhodol túto katedrálu zachrániť a malú časť svojho majetku daruje na jej opravu. Darovaná čiastka by mala predstavovať 100 miliónov eur, čo je naozaj len nepatrná časť jeho majetku a majetku jeho rodiny, ktorý je v hodnote 23 miliárd eur.

Správa o požiari tejto dominantnej katedrály zasiahla ľudí na celom svete. Ničivý oheň však so slzami v očiach sledovali najmä milovníci Franúzska, ktorí tam každoročne cestujú len preto, aby tento známy kostol videli.

Neostáva im však nič iné len veriť, že sa katedrála dostane do pôvodneho stavu. Práve aj kvôli spomínanému 100 miliónovému daru by to nemal byť problém. Peniaze chcú na túto záchranu darovať aj iné organizácie, ktoré vytvárajú zbierky práve za týmto účelom.

https://www.instagram.com/p/BwTlVUxhUV6/

 

zdroj: wptv.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Miliardár daruje na opravu zničenej Notre Dame viac ako 100 miliónov eur. Ľudia sú nadšení”