Miliardár daruje na opravu zničenej Notre Dame viac ako 100 miliónov eur. Ľudia sú nadšení

Známu katedrálu v srdci Francúzska včera zachvátil tragický požiar, ktorý spôsobil nehorázne škody. Veľká časť katedrály je zničená a iné sú zasiahnuté dymom. Obnova bude stáť niekoľko miliónov eur a je možné, že bude trvať niekoľko rokov.

Francúzsky miliardár, François-Henry Pinault, syn zakladateľa korporácie Kering, pod ktorú patria svetovo známe značky  ako napríklad Yve Saint Laurent, Balenciaga a dokonca aj Gucci, daruje obrovskú sumu peňazí na rekonštrukciu požiarom zničenej dominanty Paríža. Korporácia tohoto podnikateľa bola založená v roku 1963 Francúzom Françoisom Pinaultom, ktorý bol jeho otec.

Firefighters battle huge fire at Notre-Dame Cathedral

NOTRE-DAME FIRE: Firefighters battle to save the centuries-old Notre-Dame Cathedral in Paris after it was engulfed in flames.(Video: Reuters, APTN)

Gepostet von CNA am Montag, 15. April 2019

Syn známeho podnikateľa sa tak rozhodol túto katedrálu zachrániť a malú časť svojho majetku daruje na jej opravu. Darovaná čiastka by mala predstavovať 100 miliónov eur, čo je naozaj len nepatrná časť jeho majetku a majetku jeho rodiny, ktorý je v hodnote 23 miliárd eur.

Správa o požiari tejto dominantnej katedrály zasiahla ľudí na celom svete. Ničivý oheň však so slzami v očiach sledovali najmä milovníci Franúzska, ktorí tam každoročne cestujú len preto, aby tento známy kostol videli.

Neostáva im však nič iné len veriť, že sa katedrála dostane do pôvodneho stavu. Práve aj kvôli spomínanému 100 miliónovému daru by to nemal byť problém. Peniaze chcú na túto záchranu darovať aj iné organizácie, ktoré vytvárajú zbierky práve za týmto účelom.

https://www.instagram.com/p/BwTlVUxhUV6/

 

zdroj: wptv.com