Mladej zdrogovanej a opitej mamičke skoro vypadol z okna malý chlapec. Zachránili ho až policajti

Polícia Slovenskej republiky zverejnila statočný čin svojich dvoch policajtov, ktorí dokázali zachrániť nevinné dieťa. Ako napísali v príspevku na svojej Facebookovej stránke, policajti sa v tom momente stali skutočnými hrdinami. Dieťa na parapete takmer padalo z okna, no oni ho zachránili. 

Policajti dostali telefonické hlásenie o pohybe malého dieťaťa na parapere okna na Léckej ulici v Nových Zámkoch. Neváhali ani sekundu a začali konať. V momente ked‘ dorazili na miesto, uvideli, že malý chlapec sa nachádza na parapete a hraje sa s hračkami, ktoré vyhadzuje z okna.

Policajti museli rýchlo konať

Policajti na neho kričali a snažili sa s ním rozprávať, no on nemal záujem. Po pár sekundách zistili, že okrem hračiek vyhodil aj kľúče od bytu a tak mohli konať. Jedna policajná hliadka ostala sledovať chlapca a druhá sa vybrala spolu s kľúčmi do bytu. Po otvorení bytu zistili, že ich domnienky sa nenaplnili. Chlapec v byte nebol sám, bol tam so svojou matkou, 29 ročnou ženou, ktorá bola pod vplyvom alkoholu a iných omamných látok. Po jej zatknutí a lekárskom vyšetrení bolo zistené, že bola opitá.

Policajti v jej dychu namerali 0,69 promile. Krvný test ukázal prítomnosť metamfetamín a benzodiazepín. Žena je momentálne podozrivá z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby, konkrétne 5 ročného nezbranného chlapčeka. Ten sa momentálne nachádza v nemocnici pod odborným dohľadom. Sociálna kuratela neskôr rozhodne o jeho nasledujúcom osude.

zdroj: slovenskapoliciaFB