Mladí ľudia majú radšej hudbu zo 70. až 90.-tych rokov, než súčasné hity, hovoria vedci

Výskum potvrdil, že moderná hudba nie je tak obľúbená ako stará klasika. Mileniáli dokonca považujú hudbu hranú v 1960-1990 za lepšiu v porovnaní s aktuálnym popom. Zlatý vek populárnej hudby trval presne vo vymedzenom období. Piesne z daných rokov sú zapamätateľnejšie než skladby 21. storočia.

Aj tzv. vinylová hudba je medzi mladými ľuďmi obzvlášť populárna.

Vedci testovali schopnosť skupiny mileniálov rozpoznať hity z rôznych dekád. Až 643 účastníkov zväčša vo veku 18 až 25, vykázali naozaj skvelé výsledky v piesňach, ktoré vyšli medzi 1960 a 1999. Na porovnanie, ich pamäť bola slabšia u piesní 21. storočia vydaných medzi 2000 až 2015.  A čím boli hity novšie, tým menej si ich pamätali.

 

Vedúci výskumník Dr. Pascal Wallisch z New York University v Spojených štátoch povedal: ‘Doba medzi 1960 až 1990 bola v hudbe naozaj mimoriadna a zostáva v pamäti dokonca mileniálov. Počas tohto obdobia vyšli piesne, ktoré boli na vrchole rebríčkov, viackrát prerobené.

Dokonca sú aj viac zapamätateľnejšie. A mladí ľudia ich aktívne vyhľadávajú na rôznych hudobných kanáloch.

Zdroj: metro.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladí ľudia majú radšej hudbu zo 70. až 90.-tych rokov, než súčasné hity, hovoria vedci”