Najbohatší muž na svete príde pri rozvode o neuveriteľných 35 miliárd dolárov

Najbohatší muž na svete, zakladateľ Amazonu, Jeff Bezos a jeho manželka Mackenzie sa dohodli na rekordnom rozvode vo výške najmenej 35 miliárd dolárov.

Mackenzie Bezosová vlastní 4% podiel v hodnote 35,6 miliardy dolárov.

Amazon založil v roku 1994 jej bývalý manžel Jeff vo svojej garáži v Seattli. Po tom, čo sa zosobášili bola jeho žena jedným z prvých zamestnancov úspešnej firmy.

Obe strany sa rozišli v dobrom a po ukončení procesu sa podelili o pozitívne reakcie.

Podľa spoločnosti Forbes, urobia akcie spoločnosti Amazon z Mackenzie tretiu najbohatšiu ženu na svete a Jeff zostane na tom istom mieste. 55-ročný Jeff Bezos a 48-ročná Mackenzie, sa zosobášili v roku 1993 a spolu vychovávajú štyri deti. Mackenzie Bezosová vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter  uvádza, že bola „vďačná za ukončenie rozvodu s Jeffom, počas ktorého sa navzájom podporovali.“

Jeff Bezos napísal:

„Som veľmi vďačný všetkým svojim priateľom a rodine za to, že nás povzbudzovali a reagovali na naše rozhodnutie s láskou … zo všetkého najviac Mackenzie.“

Celý príspevok ukončil slovami:

„Je vynaliezavá, geniálna a milujúca žena, a viem, že sa od nej vždy budem učiť.“

Pred vzájomnou dohodou vlastnil Bezos 16,3%-ný podiel v spoločnosti Amazon. 75% tohto majetku si ponechá, okrem toho, jeho manželka previedla všetky svoje hlasovacie práva na svojho bývalého manžela.

Podľa časopisu Forbes Amazon v súčasnosti aktívne rozvíja maloobchodný predaj na internete, ktorého tržby v minulom roku dosahovali 232,8 miliárd dolárov, a pomohli Bezosovi a jeho rodine nazbierať majetok vo výške 131 miliárd dolárov.

Mackenzie Bezosová je úspešná spisovateľka a študovala u laureátky Pulitzerovej ceny Tonye Morrisonovej z Princetonskej univerzity, ktorá raz povedala, že „patrila medzi najlepších študentov.“

Po tom, čo Bezos a jeho manželka oznámili, že sa rozviedli, americký bulvárny časopis American Media Incorporated zverejnil detaily, vrátane osobných správ, o mužovej nevere.

Muž obvinil vydavateľa časopisu z vydierania. Vydavateľ takéto obvinenie výhradne popiera.

 

bbc.com