Politik a šéf kampane týkajúcej sa proti očkovaniu dostal ovčie kiahne. Teraz leží v nemocnici

Stalo sa tak len nedávno – Massimiliano Fedriga, ktorý je proti povinnému predškolskému očkovaniu detí, bol nútený niekoľko dni ležať v nemocnici, práve kvôli spomínaným ovčím kiahňam.

Zaujímavosťou ale je, že svoje vlastné deti nechal zaočkovať, no aj napriek tomu verí, že ostatní rodičia by k tomu nemali byť tlačení.

Po tom, ako opustil budovu nemocnice, uverejnil na sociálnych sieťach správu, že už sa zotavuje v domácej liečbe a je v poriadku.

Prominentný mikrobiológ Roberto Burioni uverejnil jeho príspevok aj na Twitteri s nádejou, že očkovanie proti kiahňam vzbudí o dospelých ľudí záujem.

Burioni na svojej webovej stránke napísal: „Tak ako aj mnohí dospelí, ani on (Pán Fedriga) sa nedal zaočkovať…ak by to urobil, bol by úplne zdravý. V prípade, že by nakazil tehotnú ženu, čelili by sme znetvoreniu dieťaťa alebo potratu.“

Fedriga sa neskôr obhajoval tým, že bol vždy zástancom očkovania, no prízvukoval, že je nutné s rodinami vytvoriť akúsi alianciu, a nie ich k tomu nútiť.

Lorenzinho zákon bol talianskej vláde predstavený po tom, ako v roku 2017 v krajine vypukli osýpky. Išlo o zákon, ktorý navrhuje, aby rodičia nezaočkovaných školopovinných detí zaplatili pokutu od 100 do 500 eur.

Zákon, pomenovaný podľa bývalého ministra zdravotníctva Beatrice Lorenzina, ktorý ho predstavil, tiež znamený, že deti mladšie ako šesť rokov môžu byť poslané domov zo škôlky v prípade, že nie sú očkované.

Z údajov Svetovej zdravotníckej organizácie vyplynulo, že krajina nesplnila 95%-nú odporúčanú mieru zaočkovania, pričom v januári bolo hlásených 165 prípadov osýpok.

Prípad povinného očkovania vzbudil záujem minulý mesiac, keď osemročný pacient, ktorý prekonal rakovinu, bol vystavený riziku, v dôsledku neočkovaných detí v jeho škole v Ríme.

 

zdroj: www.dailymail.co.uk

foto: nigina_ataseven 

FOTO: flickr.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Politik a šéf kampane týkajúcej sa proti očkovaniu dostal ovčie kiahne. Teraz leží v nemocnici”