Reštaurácia zamestnáva babičky, ktoré varia tradičné „domáce“ jedlo a vďaka tomu si získala obrovskú popularitu

Jedlá najznámejších kuchárov nemožno porovnať s kuchárskymi výtvormi babičiek, po ktorých oblizujeme nielen taniere, ale aj prsty.

Mnoho ľudí zastáva rovnaký názor. Napríklad aj Talian Jody Scaravella.

Jeho babička mu chýbala natoľko (nonna z taliančiny – „babička“), že v súčasnosti v reštaurácii zamestnáva až 6 starých mám! Keď bol Jody malý, o chod domácnosti sa starala babička – bola akýmsi zdrojom talianskych tradícií a receptov.

Na jej pamiatku, pred 13 rokmi, otvoril v New Yorku reštauráciu s názvom Enoteca Maria. Týmto spôsobom chcel verejnosť oboznámiť s tradičnou talianskou kuchyňou, ktorá sa vyznačuje jednoduchosťou. Ide o klasické pokrmy, ktorými ženy kŕmili svoje rodiny.

Začal uverejnením inzerátu v miestnych novinách: „Hľadáme talianske babičky, ktoré poznajú regionálnu kuchyňu“. Postupom času sa však správy o jeho podniku rozšírili po celej štvrti a ženy začali prichádzať samé.

Výsledkom bolo, že našiel 7 starších a skúsených gazdiniek z rôznych regiónov Talianska.

Každá z nich sa v priebehu týždňa vystrieda pri príprave znamenitých pokrmov.

Keďže tento nápad mal obrovský úspech, majiteľ reštaurácie začal čoskoro premýšľať o rozširovaní jedálneho lístka a pozýva k sebe babičky zo všetkých regiónov sveta.

mulhercontemporanea.com

Enoteca Maria sa tak stala medzinárodnou reštauráciou: okrem talianskych kuchárok tam v súčasnosti nájdete babičky z Argentíny, Alžírska, Ruska, Sýrie, Dominikánskej republiky, Poľska, Libérie, Nigérie.

Kolektív dopĺňa aj zástupca mužského pohlavia – dedko Giuseppe, ktorého úlohou je varenie rôznych druhov cestovín.

 

Myslíte si, že všetky babičky so sebou vychádzajú bez problémov?

mulhercontemporanea.com

zdroj: mulhercontemporanea.com