Učiteľka omylom poslala hanlivú SMS správu rómskej mamičke, ktorú nazvala „cigaňou“. Taká bola reakcia ľudí

Mamičke malej skôlkarky bola učiteľkou odoslaná sms správa, ktorá bola zjavne určená niekomu inému. Po tom, čo ju učiteľka informovala o nezaplatení obedov pre jej dcéru, prišla jej ešte jedna správa, v ktorej bolo z kontextu jasné, že nebola určená jej. V druhej SMS správe bolo napísané: ,,Cigane som napisala, ze mala nedostane dnes obed.“ Na túto správu samozrejme mamička reagovala.

Celú konverzáciu mamička zverejnila na jednej z facebookovských stránok, na stránku Vrakuňa Bratislava. Mamička k príspevku napísala: ,,Takto má komunikovať učiteľka? Ja si myslím, že každá mamička má meno.“ Myslíme si, že mamička má úplnú pravdu a reakcia učiteľky nebola vôbec na mieste a ani s pravidlami slušného správania.

Tento incident sa dostal dokonca aj k starostovi mestskej časti Vrakuňa, ktorý sa vyjadril takto: ,,Chcem sa za zriaďovateľa ospravedlniť za takto hrubé správanie našej pani učiteľky. Kategoricky odmietam akékoľvek prejavy rasovej nenávisti. Okamžite som začal konať, spojil som sa telefonicky s vedúcou nášho odboru školstva, s riaditeľkou MS. Je to samozrejme ľúto všetkým zúčastneným.

Okrem starostu sa k tomu vyjadrila aj Zuzana Schwartzová, jedna z poslankýň za daný obvod. „Zajtra v rámci každomesačného zasadnutia riaditeliek materských a základných škôl s odborom školstva nášho úradu sa tomuto incidentu budem venovať. Takisto sa chcem v mene zriaďovateľa ospravedlniť za zlyhanie učiteľky v tejto materskej škôlke a uisťujem vás, že k takémuto správaniu sa pedagógov v našich zariadeniach v budúcnosti nebude dochádzať.

Ku kauze bola vyzvaná samotna učiteľka, aby sa k tomu všetkému vyjadrila. Okrem toho bola pozvaná na interný pohovor s riaditeľom skôlky.

Pozrite si reakciu reportérky Zuzany Kovačič Hanzelovej na túto kauzu:

Chcem sa svami podelit…tak takto nas zobudila pani ucitelka s MS Kameliova spravila nam krasny den…pani ucitelka sa…

Gepostet von Ga Bi Ca am Dienstag, 16. April 2019

Ľudia pod príspevok mamičky napísali aj takéto komentáre:

zdroj: hitky.sk / refresher.sk