Vedci hovoria: narodenie dieťaťa je to najhoršie, čo sa môže stať v živote človeka!

Vedecký časopis Demography minulý týždeň zverejnil hrozivé ​​výsledky sociálneho výskumu. Ukázalo sa, že narodenie prvého dieťaťa ničí život rodičom život.

Skupina vedcov vedená kanadským demografom Rachel Margolisom sa rozhodla zistiť, ako sa mení hladina rodičovského šťastia a pohodlia po narodení detí. Miestom štúdie sa stalo Nemecko. V posledných rokoch prekonalo Japonsko s najnižšou pôrodnosťou na svete.

Vedci mali za cieľ zistiť, aký je rozdiel v počte detí, ktoré by ľudia chceli mať a ktoré v skutočnosti na tento svet priniesli. Nemci hovoria, že v priemere by chceli dve, ale častejšie majú len jedno dieťa.

Táto štatistika naznačuje, že veľké množstvo ľudí, ktorí snívajú o potomstve, si plne uvedomuje svoje túžby až po narodení svojho prvého dieťaťa. Prečo sa to deje?

Podľa štúdie dieťa narúša blahobyt rodiny a robí rodičov nešťastnými.

Výskumní pracovníci požiadali účastníkov prieskumu, aby zhodnotili svoju úroveň blahobytu za posledných 5 rokov – 3 roky pred narodením prvého dieťaťa a 2 roky po ňom.

Výsledky ukázali, že pred narodením dieťaťa sú mladé rodiny príliš optimistické čo sa týka prvých dní rodičovstva. V realite ich trápia bezsenné noci, problémy s plienkami a úpadok vitality. Vrchol morálnej depresie nastáva v prvom a druhom roku od narodenia.

Denník Washington Post informoval o ďalších štúdiách, v ktorých boli ľudia vyzvaní, aby v určitom období svojho života ohodnotili úroveň šťastia od 1 do 10. Napríklad, po rozvode klesá v priemere na 0,6 bodov. 1 bod bol po prepustení zo zamestnania alebo po smrti partnera. Narodenie prvého dieťaťa sa v bodovaní ocitlo na hodnote -1,6!

Demografi identifikovali 2 zdroje problémov. Prvá zahŕňa ťažkosti s otehotnením, tehotenstvom a pôrodom. Druhým zdrojom je nepretržitý proces výchovy dieťaťa počas prvého roka života. Depresia, domáca izolácia a rozbroje vo vzťahoch s manželom sú s ním úzko späté.

Preto, ak máte v pláne mať deti, pripravte sa na depresiu, osamelosť a konflikt s partnerom.

Autori štúdie poznamenávajú: platí to len pre tých, ktorí sa prvýkrát stali rodičmi. Mamičky a oteckovia žiakov základných škôl a dospelých nezávislých detí už tento ťažký čas prekonali. So skúsenosťami nadobudne kontakt s dieťaťom úplne iné farby.

Súhlasíme, že táto štúdia nie je najlepšou podporou pre budúce mladé rodiny. Na druhej strane existuje veľa dôvodov, prečo je človek osamelý a deprimovaný, preto by bolo nespravodlivé obviňovať bezbranné deti za všetko nešťastie sveta.

Čo si myslíte o výsledkoch prieskumu?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vedci hovoria: narodenie dieťaťa je to najhoršie, čo sa môže stať v živote človeka!”