Vedci hovoria: narodenie dieťaťa je to najhoršie, čo sa môže stať v živote človeka!

Vedecký časopis Demography minulý týždeň zverejnil hrozivé ​​výsledky sociálneho výskumu. Ukázalo sa, že narodenie prvého dieťaťa ničí život rodičom život.

Skupina vedcov vedená kanadským demografom Rachel Margolisom sa rozhodla zistiť, ako sa mení hladina rodičovského šťastia a pohodlia po narodení detí. Miestom štúdie sa stalo Nemecko. V posledných rokoch prekonalo Japonsko s najnižšou pôrodnosťou na svete.

Vedci mali za cieľ zistiť, aký je rozdiel v počte detí, ktoré by ľudia chceli mať a ktoré v skutočnosti na tento svet priniesli. Nemci hovoria, že v priemere by chceli dve, ale častejšie majú len jedno dieťa.

Táto štatistika naznačuje, že veľké množstvo ľudí, ktorí snívajú o potomstve, si plne uvedomuje svoje túžby až po narodení svojho prvého dieťaťa. Prečo sa to deje?

Podľa štúdie dieťa narúša blahobyt rodiny a robí rodičov nešťastnými.

Výskumní pracovníci požiadali účastníkov prieskumu, aby zhodnotili svoju úroveň blahobytu za posledných 5 rokov – 3 roky pred narodením prvého dieťaťa a 2 roky po ňom.

Výsledky ukázali, že pred narodením dieťaťa sú mladé rodiny príliš optimistické čo sa týka prvých dní rodičovstva. V realite ich trápia bezsenné noci, problémy s plienkami a úpadok vitality. Vrchol morálnej depresie nastáva v prvom a druhom roku od narodenia.

Denník Washington Post informoval o ďalších štúdiách, v ktorých boli ľudia vyzvaní, aby v určitom období svojho života ohodnotili úroveň šťastia od 1 do 10. Napríklad, po rozvode klesá v priemere na 0,6 bodov. 1 bod bol po prepustení zo zamestnania alebo po smrti partnera. Narodenie prvého dieťaťa sa v bodovaní ocitlo na hodnote -1,6!

Demografi identifikovali 2 zdroje problémov. Prvá zahŕňa ťažkosti s otehotnením, tehotenstvom a pôrodom. Druhým zdrojom je nepretržitý proces výchovy dieťaťa počas prvého roka života. Depresia, domáca izolácia a rozbroje vo vzťahoch s manželom sú s ním úzko späté.

Preto, ak máte v pláne mať deti, pripravte sa na depresiu, osamelosť a konflikt s partnerom.

Autori štúdie poznamenávajú: platí to len pre tých, ktorí sa prvýkrát stali rodičmi. Mamičky a oteckovia žiakov základných škôl a dospelých nezávislých detí už tento ťažký čas prekonali. So skúsenosťami nadobudne kontakt s dieťaťom úplne iné farby.

Súhlasíme, že táto štúdia nie je najlepšou podporou pre budúce mladé rodiny. Na druhej strane existuje veľa dôvodov, prečo je človek osamelý a deprimovaný, preto by bolo nespravodlivé obviňovať bezbranné deti za všetko nešťastie sveta.

Čo si myslíte o výsledkoch prieskumu?