VIDEO: 16 ročný Slovák mal doma marihuanu. Prišlo si poňho policajné komando

Na svojej Facebookovej stránke Polícia Slovenskej republiky nedávno zverejnila nové video, ktoré zachytáva raziu u mladíka, ktorý niekoľko mesiacov predával marihuanu. Na Orave a v jej okolí, len 16 ročný mladík praktizoval nelegálnu činnosť predaja tejto zelenej návykovej rastliny. Polícia po získaní potrebných informácií začala konať a uskutočnila domovú raziu v jeho bydlisku.

Polícia ho následne zatkla a údajne zadržala aj niekoľko gramov marihuany. Či to bola naozaj marihuana sa dozvieme až po laboratórnych testoch.

Mladík mal predávať drogy

16-ROČNÝ CHLAPEC MAL PREDÁVAŤ MARIHUANU MLADŠÍM DEŤOM, JEDNÉMU SPÔSOBIL VÁŽNE PROBLÉMYNa základe operatívnych informácií vykonali žilinskí policajti v uplynulých dňoch na Orave akciu zameranú na drogovú trestnú činnosť aj jej páchateľov. Policajti vykonali domovú prehliadku v bydlisku len 16 ročného mladíka, ktorý mal od decembra 2018 predávať marihuanu maloletým a mladistvým odberateľom. V jednom prípade sa prejavili po vyfajčení tzv. „fínskeho bonga“ u maloletého užívateľa zdravotné problémy.Pri prehliadke policajti zaistili presne nezistené množstvo zelenej sušiny, ktorá bola zaslaná na kriminalistickú expertízu. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Žiline 16 ročného mladíka obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Stíhaný je na slobode.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 10. April 2019

Polícia sa o jeho nelegálnej činnosti dozvedela prostredníctvom výpovede mladého človeka, ktorý po užití látky od spomínaného dílera začal pociťovať viacero problémov a tak radšej vyhľadal lekársku pomoc. Vyšetrovanie ukázalo, že mladík drogy predával nie len plnoletým, ale aj mladistvým pod 16 rokov. Polícia sa vyjadrila, že mladíka obvinili z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, z čoho vyplýva, že okrem predávania ich taktiež vyrábal a spracuvával.

Za takýto trestný čin podľa zákonov dostane najmenej 10 ročný trest.