VIDEO: 16 ročný Slovák mal doma marihuanu. Prišlo si poňho policajné komando

Na svojej Facebookovej stránke Polícia Slovenskej republiky nedávno zverejnila nové video, ktoré zachytáva raziu u mladíka, ktorý niekoľko mesiacov predával marihuanu. Na Orave a v jej okolí, len 16 ročný mladík praktizoval nelegálnu činnosť predaja tejto zelenej návykovej rastliny. Polícia po získaní potrebných informácií začala konať a uskutočnila domovú raziu v jeho bydlisku.

Polícia ho následne zatkla a údajne zadržala aj niekoľko gramov marihuany. Či to bola naozaj marihuana sa dozvieme až po laboratórnych testoch.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/2267983063523930/

Polícia sa o jeho nelegálnej činnosti dozvedela prostredníctvom výpovede mladého človeka, ktorý po užití látky od spomínaného dílera začal pociťovať viacero problémov a tak radšej vyhľadal lekársku pomoc. Vyšetrovanie ukázalo, že mladík drogy predával nie len plnoletým, ale aj mladistvým pod 16 rokov. Polícia sa vyjadrila, že mladíka obvinili z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, z čoho vyplýva, že okrem predávania ich taktiež vyrábal a spracuvával.

Za takýto trestný čin podľa zákonov dostane najmenej 10 ročný trest.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: 16 ročný Slovák mal doma marihuanu. Prišlo si poňho policajné komando”