Vláda zastavila Slovákom Exekúcie. Spĺňate požiadaku aj vy? Pozrite sa

Aj tento týždeň priniesol nové zasadnutie vlády s novými vážnymi záležitosťami. Jednou z nich bola v uplynulých dňoch novela protischránkového zákona a zastavenie exekučných konaní pre všetkých Slovákov.

Zákon o exekúciach hovorí o zastavení exekučných konaní starších ako 5 rokov, z dôvodu nevymáhateľnosti a vysokých nákladov. Ako prvé by mali byť zastavené exekučné konania s nízkou vymáhateľnou sumou. Ak bude veriteľ nespokojný s rozhodnutím pri jeho prípade, môže ho začať od začiatku, no nemá záruku, že sa k peniazom aj reálne dostane.

Množstvo exekučných spisov sa na Slovensku v posledných rokoch dostal až na nehorázne číslo 3,5 milióna a preto chce vláda toto číslo znížiť na čo najmenšie. Exekúcie, ktoré viac už vymáhať nebude možné, budú napríklad občianske exekúcie voči Sociálnej poisťovni a iným verejným inštitúciám.

 

zdroj: hitky.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vláda zastavila Slovákom Exekúcie. Spĺňate požiadaku aj vy? Pozrite sa”