Električka sa ocitla na diaľnici D1. Niekto ju tam zabudol

Pred pár dňami mohli vodiči idúci po diaĽnici D1 v okolí Prahy vidieť nevídaný pohľad. Vedľa dialnice bol odparkovaný vozeň električky. Ako sa tam dostal a kto ho tam priviezol bolo záhadou. Policajti začali konať a pátrali po majiteľovi vyradeného vagóna.

V týchto dňoch vyhlásila hovorkyňa polície Monika Schindlová, že majiteľ je už známy. Majiteľ tento vagón vlastní len pár mesiacov, od kedy bol vagón definitívne vyradený z vozového parku Praha. Policajti sa taktiež domnievajú, že tam bol vagón umiestnený účelne a pozemok, na ktorom stojí patrí tomu istému človeku ako samotný vagón. Polícia po týchto skutočnostiach stále pátra, rovnako ako po majiteľovi, pretože sa s ním nevie skontaktovať.

Michal Bulant on Twitter

Jako už jsem viděl hodně, ale tramvaj na dálnici ještě ne.

Okrem polícii sa k prípadu vyjadrilo aj Riditeľstvo ciest a diaľnic. Podľa nich je všetko v súlade so zákonom, pretože vagón stojí na súkromnom pozemku. Okrem toho to nie je pevná stavba a ani reklamný pútač. V štádiu riešenia je však fakt, že môže obmedzovať vodičov v  rozhľade. Uvidíme, ako sa to vyrieši.

Tramvaj u dálnice D1

Nečekaná siruace u silnice

zdroj: Novinky.cz