Lekár, ktorý prišíval žene ruky, povedal, čo sa odohrávalo na operačnej sále. Príbeh je neuveriteľný

Nie je tomu tak dávno, čo sa odohral hrôzostrašný príbeh, ktorý zasiahol množstvo ľudí. Margarita Gracheva sa stala obeťou svojho žiarlivého manžela, ktorý jej počas hádky odrezal ruky. Tento príbeh zarezonoval v médiách a zasiahol aj širokú verejnosť. V tieni celého príbehu ostal tím lekárov, ktorí sa snažili zachrániť žene ruky.

Dnes sa s vami podelíme o príbeh lekára, ktorému sa podaril zázrak – prišiť žene ruky.

Timofey Sukhinin

Správa, že lekári prišili žene ruky sa okamžite rozšírila po internete.  Doktor Timofey Sukhinin sa v nedávnom rozhovore podelil o príbeh, ktorý sa odohral na operačnej sále. Ako sám uviedol, bol to najhorší prípad v jeho praxi, napriek tomu, že už toho videl veľa najmä počas búrlivých 90. rokov.

„Operoval som muža, ktorý si odrezal ruku, pretože sa mu zdalo, že hlasy hovoria, že touto rukou udrel svoju matku. Ale ak to niekto urobí úmyselne členovi svojej rodiny, so  zvláštnou krutosťou a úmyselne – s ničím takým som sa doposiaľ nestretol,“ hovorí lekár.

Operácia trvala 9 hodín a bola skutočne jedinečná. Dlhé hodiny chirurgovia pod mikroskopom prišívali nerv za nervom, cievu za cievou. A to všetko za hrobového ticha. Chirurg pripomína: „Začali sme v úplnom tichu – tento prípad strašného násilia zapôsobil na každého.“

 

Všetci dúfali v zázrak, pretože nikto nevedel, či sa operácia podarí. Skutočnosť, že žene sa podarilo zachrániť aspoň jednu ruku, bol nepochybne zázrak, ale z veľkej časti je to zásluhou lekárov, ktorí vedia čo robia.

Lekár sám neverí, že sa mu to podarilo. Hovorí: „Máme špecializované pracovisko, vôbec prvé oddelenie v Rusku. Mikrochirurgia v krajine začala v tejto nemocnici. Vozili k nám pacientov z Vladivostoku, strednej Ázie, Magadanu, boli sme jediné pracovisko v celej krajine. “

 

Žiaľ, v súčasnosti väčšina mikrochirurgov prechádza na plastickúj chirurgiu, pretože to je oveľa výhodnejšie. Áno, vládne financovanie mikrochirurgických operácií sa z roka na rok znižuje. Je to veľmi smutné, pretože existuje len veľmi málo odborníkov, ktorí takúto operáciu môžu vykonať. Práve takýto špecialista  dal mladej žene šancu na normálny život.

„Nachádzame sa na križovatke špecialistov: ako traumatológovia spájame kosti, šijeme šľachy, šijeme nervy ako neurochirurgovia. Potom sa napríklad vaskulárni chirurgovia podobajú plastickým chirurgom, zaoberajú sa transplantáciou kože, “hovorí Timofey.

Lekár dodáva „Bohužiaľ, mnohí ľudia si myslia, že chirurgia horných končatín je neistá špecializácia, až kým ich nezasiahne podobný problém. Áno, ľudia bez prstov neumierajú, takže nezachraňujeme životy, ale zlepšujeme ich kvalitu. “ A aj keď chirurg nezachránil život ženy, dal jej šancu, aby sa mohla znovu dotknúť svojho dieťaťa.

Ak sa vám páči tento inšpirujúci príbeh – zdieľajte ho so svojimi priateľmi!

Zdroj : takprosto.cc