Manžel mladší ako manželka: Existuje budúcnosť pre takéto vzťahy? A aké sú veci v skutočnosti?

Čoraz viac žien, ktoré si vyberajú partnera na život, uprednostňuje mladších mužov. Nie, nejedná sa o žiaden západný ani „hviezdny“ trend. Podľa sociologických štúdií sa v posledných rokoch počet manželstiev výrazne zvýšil, pričom manželka je o viac ako 10 rokov staršia ako manžel. Moderné ženy sa chcú jednoducho vydať za mladého muža!

Láska v živote muža a ženy

Má ale takýto vzťah budúcnosť? Zistili sme, ako sa veci menia na základe manželstiev rôznych vekových kategórií. Prečo sú niektorí presvedčení, že ak je žena staršia ako muž, nepovedie to k ničomu dobrému, zatiaľ čo iní dokonca ani nepovažujú zrelých mužov za skutočných partnerov?

V dnešnom svete sa vekový rozdiel medzi mužom a ženou nijako zvlášť nerieši. Spoločnosť sa zbavuje stereotypov. Niektorí ľudia však takéto spojenie aj naďalej odsudzujú a považujú to za nemorálnosť: „Našiel si mamičku, určite s ňou je len kvôli peniazom!“

Klebetníci prehliadajú skutočnosť, že obraz modernej ženy sa zásadne líši od obrazu spred 20 alebo 50 rokov. Súčasná žena je úspešná a nezávislá. A v 40-tke či 50-tke môže vyzerať stále mladistvo a atraktívne. Takúto kombináciu krásy a múdrosti by ste u mladých žien našli len zázrakom.

Prečo ženy prejavujú záujem o mladých mužov? Prečo nemajú záujem o rovesníkov alebo starších mužov, ktorí sú zabezpečení? Odpoveď sa ako vždy, nachádza na povrchu. Žena, ako každý muž, chce lásku, starostlivosť a náklonnosť. Vždy. S vekom sa táto túžba stáva silnejšou. Má peniaze, kariéru, výbornú fyzickú kondíciu. Za sebou má neúspešné manželstvo (možno aj viac) a splnenú povinnosť stať sa matkou.

Nie, v živote nebola sklamaná. Hľadá „svojho“ muža, ktorý sa o ňu bude starať a hýčkať. Takéto vzťahy nie sú vždy odsúdené na neúspech. Vďaka skúsenostiam a múdrosti žien, 90% z nich má šťastný koniec.

Jej vyvolený nie je prvým mužom, ktorého stretne, nie je to stretnutie pri rande naslepo a nie je ani láskou na prvý pohľad. Kalkulovanie vo vzťahu nebude  nič nezvyčajné. Koniec koncov, staršia žena vie, čo chce! Muž môže byť z iného sociálneho prostredia a s nižšími príjmami, no mal by byť celkom nezávislý a ambiciózny.

 

Vie, že zrelá žena nebude dávať hlavu do piesku pri riešení každodenných problémov, je unavená z takejto rutiny z minulého manželstva a potrebuje lásku a starostlivosť, ktorú jej dokáže poskytnúť len on.

Bez ohľadu na lásku medzi mužom a ženou, psychológovia poukazujú na niekoľko problémov, ktorým čelia páry, v ktorých je žena staršia.

Negatívne hodnotenie zo strany ostatných

Snažte sa nevnímať to, čo si o tom myslí vaše blízke okolie. Ste silná a múdra žena a ste schopná určiť, ktoré vzťahy sú pre vás vhodné a ktoré vzťahy sú nebezpečné.

Intímny život

Dobre upravená žena s pozitívnym pohľadom na život sa nezameriava na problémy intímnej povahy. Okrem toho, je vedecký dokázané, že sexuálny život žien je dlhší ako ten mužský. A ak sa vyskytnú malé problémy „technickej“ povahy, všetko sa rieši pomocou špeciálnych intímnych gélov alebo hormonálnych krémov.

Deti

Bohužiaľ, tento problém môže spôsobiť zničenie manželstva, ak vek ženy už neumožňuje mať deti. Nie každá rodina sa rozhodne pre adopciu alebo služby náhradnej matky.

Žiarlivosť

Mladý a pekný manžel je vždy podozrievaný. „Mladý muž je z dlhodobej perspektívy vo výhodnejšej pozícii,“ hovoria psychológovia. Preto by malo byť všetko úsilie staršej ženy zamerané na udržanie si fit stavu. Opatrnosť a triezva myseľ pomôžu zachrániť rodinu a zabrániť škandálom.

 

„Kultúrny kódex“

Ide o problémy spojené s rôznymi názormi na svet, záujmami a prioritami. Žena by mala zavrieť oči a zakryť si uši, aby nereagovala na názory okolia. Snažte sa žiť v rytme svojho partnera. Reč nie je o dokonalej postave a povrchných hodnotách. Je dôležité, aby ste nebrali všetko vážne a bola schopná podporovať manžela.