Miliardár plánuje kúpiť 15% planéty, aby ju zachránil

Nie je to tak dávno, čo sa ľudia rozhodli ochotne darovať peniaze na obnovu katedrály Notre Dame vo francúzskom Paríži. Existujú však aj tí, ktorí chcú zachrániť celú planétu.

Miliardár a filantrop Hansjörg Wyss sa zaviazal darovať miliardu dolárov na ochranu životného prostredia.

Má plán: kúpiť veľké plochy krajiny po celom svete a premeniť ich na parky, ktoré budú otvorené pre všetkých.

„Ide o to, že divoké územia a vody sú najlepšie chránené ako verejné národné parky a rezervácie. Každý z nás by mal byť znepokojený tou obrovskou priepasťou, ktorá znázorňuje, aké malé územia sú v skutočnosti chránené.“

Wyss už daroval viac ako 66 miliónov dolárov najmenej deviatim rôznym organizáciám. Ďalšie prírodné rezervácie začali pribúdať v USA, Argentíne či Kanade.

„Tieto peniaze budú podporovať úsilie o ochranu na miestnej úrovni po celom svete, prispejú k zvýšeniu globálnych cieľov ochrany pôdy a oceánov. Domorodé obyvateľstvo, predstavitelia miest z celého svete sa už zaoberajú prideľovaním chránených území.

A čo si myslíte o tomto nápade?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Miliardár plánuje kúpiť 15% planéty, aby ju zachránil”