Miliardár ukázal zadarmo všetky svoje patenty a dúfa, že tým zachráni planétu

Elon Musk povedal, že on odkryl prístup k všetkým patentom na výrobu elektrických vozidiel Tesla, aby prispel k pomoci v boji proti klimatickým zmenám.

Excentrický miliardár a zakladateľ spoločnosti vo svojom blogu sľúbil, že Tesla „nepodá žalobu voči tým, ktorí chcú čestne využívať našu technológiu“.

Toto je jedinečný skutok pre odvetvie, v ktorom je každá myšlienka a dokonca aj akýkoľvek náznak potenciálneho vynálezu starostlivo strážený kvôli rôznym obchodným záujmom.

Najzaujímavejšie je, že v ten istý deň americká prokuratúra obžalovala občana Číny podozrivého z krádeže tajného vývoja autonómneho stroja Apple.

„Tesla Motors bolo vytvorené s cieľom urýchliť vznik ekologickej dopravy,“ povedal Musk. „Ak otvoríme cestu k vytváraniu atraktívnych elektromobilov a potom ich zamínujeme projektilmi duševného vlastníctva, konáme v rozpore s našimi vlastnými cieľmi.“

Okrem toho, Musk povedal, že v súčasnosti je vo všeobecnosti skeptický voči patentom, ktoré často „bránia pokroku“, obohacujúc veľké korporácie a právnikov, a nie samotných vynálezcov.

Breaking: Tesla is considering a plan to remove Elon Musk as Chairman. Watch our story for details. (via @inverse)

5,045 Likes, 164 Comments – Elon Musk News (@elonmusknews) on Instagram: „Breaking: Tesla is considering a plan to remove Elon Musk as Chairman. Watch our story for details….“

Podľa jeho slov, on patentoval technológie Tesla tak, aby veľké automobilky nemohli kopírovať túto technológiu a zahltiť trh pomocou svojich reklamno-obchodných kapacít.

„Hlboko sme sa mýlili. Situácia je, žiaľ, presne opačná,“ povedal, pričom poznamenal, že výroba elektrických a iných vozidiel šetrných k životnému prostrediu „sa nevykonáva prostredníctvom veľkých výrobcov automobilov ani v minimálnych množstvách.

Ale keďže sa každoročne vyrába 100 miliónov áut, „Automobilka Tesla nie je schopná vyrábať elektrické autá dostatočne rýchlo na to, aby zastavila uhlíkovú krízu,“ povedal Musk.

Teraz ďalšie spoločnosti, a s nimi aj celý svet, budú profitovať z prístupu k vyspelým technológiám na výrobu strojov s elektromotormi. Musk dodáva:

„Sme presvedčení, že rozšírenie tejto filozofie neoslabí, ale len posilní pozíciu spoločnosti Tesla“, ako aj schopnosť prilákať talentovaných inžinierov.

V roku 2018 Tesla nevykazoval veľmi dobré výsledky a akcie spoločnosti naďalej klesali.

Čo si myslíte o kroku Elona Muska?

Tesla (TSLA) becomes more valuable than Daimler (Mercedes-Benz) After surpassing BMW last month, Tesla (TSLA) is now becoming more valuable than Daimler, the parent company of Mercedes-Benz, as it becomes one of the most valuable automakers in terms of market capitalization. As we reported last month when Tesla’s market capitalization surpassed BMW’s, it’s hard to directly compare Tesla to other automakers because the company is more than an automaker due to its growing energy division. But most of its revenue currently comes from its automotive business, which mostly makes the company an „automaker“. : : : Reporting from Electrek #elonmusk #tesla #teslamodels #model3 #modelx

15.4k Likes, 255 Comments – Elon Musk News (@elonmusknews) on Instagram: „Tesla (TSLA) becomes more valuable than Daimler (Mercedes-Benz) After surpassing BMW last month,…“