Nová prezidentka prezradila, čo urobí s 13 tisícovým platom. Nebude ho rozdávať ako Kiska

Slováci si v tohtoročných prezidentských voľbách zvolili do funkcie hlavy štátu po prvýkrát ženu. Či ich očakávania naplní a bude pokračovať v projektoch Andreja Kisku, alebo sa vydá vlastnou cestou, ukáže len čas.

Okrem tohto, že vieme, kedy si do prezidentského kresla zasadne na najbližšie roky, vieme aj jej mesačný plat.

Platovo si Zuzana Čaputová polepší o niekoľko tisíc eur.

Od konca júna 2019 má poberať plat približne 13 tisíc eur, čo je o 4 tisíc viac ako dostával na začiatku svojej prezidentskej kariéry Andrej Kiska. Všetky peniaze však každý mesiac daroval na dobročinné účely, konkétne rodinám v núdzi po celom Slovensku. Za celé volebné obdobie tak daroval viac ako 300 tisíc eur. Čaputová vraj v tomto obdaruvávaní nezostane a svoj plat si nechá. 13 843 eur použije na súkromné účely. 

Svoje rozhodnutie si plat nechať a nedarovať ho občanom odôvodnila veľmi rozumným argumentom. Nevlastní žiadnu firmu, rovnako ako nemá žiadne podiely vo firme na Slovensku a ani v zahraničí a preto okrem prezidentského platu nebude dostávať žiaden iný. Okrem toho uviedla, že taký veľký plat nepotrebuje a nie je vylúčené, že bude pomáhať rovnako ako Andrej Kiska.

Ten plat je veľkorysý, takže budem nápomocná tým, ktorí to potrebujú.“ povedala Čaputová 

Zdroj: pluska.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nová prezidentka prezradila, čo urobí s 13 tisícovým platom. Nebude ho rozdávať ako Kiska”