Podľa prieskumu sa Kotlebovci stali druhou najsilnejšou stranou na Slovenku. Vieme, ako to dokázali

Politická strana ĽSNS podľa očakávaní viacerých odborníkov dlhšie smerovala k dominantnému postaveniu na slovenskej politickej scéne. K najnovšiemu vývoju dopomohol fakt, že Najvyšší súd rozhodol v ich prospech a ich strana nebude rozpustená. Podľa súdu je strana v súlade so zákonmi a nepreferuje žiadnu ilegálnu ideológiu.

Podľa najnovšieho prieskumu sú kotlebovci opäť druhou najsilnejšou stranou. Predbehli aj progresívcovZdroj: ako.sk

Podľa prieskumu agentúry AKO by v pomyselných parlamentných voľbách vyhrala strana Smer-SD s 19,1 % hlasov od všetkých voličov. Druhé miesto by vo voľbách dosiahla spomínaná strana ĽSNS s 13,9 %. Tretiu pričku by zastávali progresívci. Okrem týchto politickách strán by miesta v parlamente ohrievali aj politici zo strany Most-Híd.

Marián Leško, známy politický komentátor sa k týmto vysledkom vyjadril takto: „Už výsledky prezidentských volieb, hlavne ak berieme do úvahy to, koľko ľudí volilo pána Harabina a pána Kotlebu, naznačovali, že ĽSNS pôjde preferenčne do popredia.

Výsledky nie sú nejakým spôsobom prekvapujúce a potvrdzujú doterajší trend.  Mnohí však môžu rozhodnutie súdu vnímať ako ospravedlnenie samých pred sebou, že nepodporujú žiadny extrém, ale stranu, ktorá nemá byť rozpustená.“

Podľa Mariána Leška však kompetentní zabudli, čím sa v minulosti kotlebovci prezentovali a ako sa správaju k obyvateľom iných krajín, či k rómskym obyvateľom žijúcim na Slovensku. Mnoho ľudí si myslí, že Najvyšší súd svoju prácu odflákol a rozhodnutie by malo byť neplatné.

View this post on Instagram

#kotleba #mariankotleba

A post shared by Adam Borík (@adam_borik) on

 

 

ZDROJ: ako.sk

refresher.sk