Poslanci si opäť prilepšia. Ich platy stúpli o 1 500 eur. Ľudia sú nahnevaní

Pre zvyšovanie poslaneckých platov sa mala v parlamente strhnúť ostrá debata. Zvýšenie platu o 1 500 eur je pre mnohých obrovskou sumou, ktorú si nezaslúžia, no iní sú spokojní a vraj by si dali aj viac.

Zvýšenie platov o 1 500 eur sa nepáči najmä Igor Matovič a viacerým opozičným stranám. Táto téma sa v parlamente rieši už dlhé mesiace a konečne bude vyriešená. Minulú stredu Národná rada navrhla podpredsedovi Andrejovi Hrnčiarovi, aby sa tento problém riešil ako posledný v termíne 18. júna 2019. Hnčiarovi sa nepáči prístup Matoviča a vraj si vyberá sám, kedy chce svojnávrh prerokovávať.

Na svoju obranu Matovič povedal: “K.K.T” To je slovo, ktoré mi práve verejne (budú to mať určite kamery) povedal Bugárov podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar. Predtým dal návrh, aby mi zakázali ďalej vystupovať s mojim návrhom, aby sa platy poslancov vrátili do pôvodnej výšky, t.j. znížili sa o 1 500 eur. Zároveň navrhol, aby som v ňom mohol pokračovať až ako posledný (!) bod júnovej (!) schôdze. Neuveriteľné, kam siaha ich bohorovná arogancia. Bezcharakterne si sami sebe zvýšia platy a keď im chcem pomôcť nájsť svedomie, napľujú ľuďom opäť do tváre.”

Hrnčiar sa zasa vyjadril: “V súlade s rokovacím poriadkom som navrhol, že tento bod prerokujeme na nasledujúcej schôdzi. Poslanci to s potleskom schválili, a Matovičova reakcia bola obvyklá – prišiel ku mne a začal ma urážať.

Politici sú naozaj rozdelení medzi Matoviča a Hrnčiara. Na stranu Hrnčiara sa postavil Smer, SNS, Most-Híd, Šimkovičová, Holúbek a Marček, a na stranu Matoviča zasa strana OĽaNO, SaS a Sme rodina. Takmer celá strana ĽSNS sa hlasovania zdržala. Matovič svoj prejav predniesol aj po tom, ked‘ zo sály odišla väčšina poslancov.

https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/249265692604373/

https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/2301158000098348/

zdroj: hitky.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Poslanci si opäť prilepšia. Ich platy stúpli o 1 500 eur. Ľudia sú nahnevaní”