Poslanci si opäť prilepšia. Ich platy stúpli o 1 500 eur. Ľudia sú nahnevaní

Pre zvyšovanie poslaneckých platov sa mala v parlamente strhnúť ostrá debata. Zvýšenie platu o 1 500 eur je pre mnohých obrovskou sumou, ktorú si nezaslúžia, no iní sú spokojní a vraj by si dali aj viac.

Zvýšenie platov o 1 500 eur sa nepáči najmä Igor Matovič a viacerým opozičným stranám. Táto téma sa v parlamente rieši už dlhé mesiace a konečne bude vyriešená. Minulú stredu Národná rada navrhla podpredsedovi Andrejovi Hrnčiarovi, aby sa tento problém riešil ako posledný v termíne 18. júna 2019. Hnčiarovi sa nepáči prístup Matoviča a vraj si vyberá sám, kedy chce svojnávrh prerokovávať.

Na svoju obranu Matovič povedal: “K.K.T” To je slovo, ktoré mi práve verejne (budú to mať určite kamery) povedal Bugárov podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar. Predtým dal návrh, aby mi zakázali ďalej vystupovať s mojim návrhom, aby sa platy poslancov vrátili do pôvodnej výšky, t.j. znížili sa o 1 500 eur. Zároveň navrhol, aby som v ňom mohol pokračovať až ako posledný (!) bod júnovej (!) schôdze. Neuveriteľné, kam siaha ich bohorovná arogancia. Bezcharakterne si sami sebe zvýšia platy a keď im chcem pomôcť nájsť svedomie, napľujú ľuďom opäť do tváre.”

☝️SOM PRIPRAVENÝ KONAŤ, ČAKÁM NA POSLANCOV O deväť dní prestane byť funkčný ústavný súd, jedna z najdôležitejších inštitúcií v našej krajine. Je teraz na poslancoch a poslankyniach, aby ukázali, ako im záleží na tom, aby bolo Slovensko právnym štátom. Aby ukázali, či chcú, aby tie najťažšie právne otázky riešili skutočne tí najlepší z najlepších. Po odbornej, ale aj po morálnej stránke. Ich voľba bude nesmierne dôležitá pre budúcnosť našej krajiny. Preto som sa rozhodol vystúpiť dnes mimoriadne s prejavom v Národnej rade. Na Slovensku máme dostatok kvalitných a čestných odborníkov. Niet pochýb o tom, že aj z dnešných 39 uchádzačov je možné zostaviť dôveryhodný ústavný súd. Je ústavnou povinnosťou poslancov zvoliť 18 kandidátov. Ja ako prezident som pripravený vymenovať z nich 9 sudcov ústavného súdu bez zbytočného odkladu. Tak, aby k 16. februáru 2019 ústavný súd riadne fungoval a bola zabezpečená účinná ochrana práv ľudí na Slovensku. Toto hlasovanie nebude mať vplyv len na dôveryhodnosť ústavného súdu, či dôveru v spravodlivosť. Ak nebudeme opatrní, to, čo je dnes krízou dôvery v politiku, môže byť zajtra krízou dôvery v demokraciu. Lebo ľudia musia uveriť schopnosti štátu a ochote politikov chrániť ich záujmy. Dnešné hlasovanie bude o ochote a schopnosti parlamentu konať v záujme Slovenska a zabezpečiť normálne fungovanie štátu. Vládna koalícia má všetko, čo k tomu potrebuje – dostatok kvalitných uchádzačov aj parlamentnú väčšinu. Ľudia na Slovensku žiadajú slušnosť a spravodlivosť, aby mohli opäť veriť štátu. #prihovor #ustavnysud #sudnictvo #sud #narodnarada #parlament #poslanci #poslanec #slovensko #slovakia #andrejkiska

1,995 Likes, 36 Comments – Andrej Kiska (@andrejkiska) on Instagram: „☝️SOM PRIPRAVENÝ KONAŤ, ČAKÁM NA POSLANCOV O deväť dní prestane byť funkčný ústavný súd, jedna z…“

Hrnčiar sa zasa vyjadril: “V súlade s rokovacím poriadkom som navrhol, že tento bod prerokujeme na nasledujúcej schôdzi. Poslanci to s potleskom schválili, a Matovičova reakcia bola obvyklá – prišiel ku mne a začal ma urážať.

Politici sú naozaj rozdelení medzi Matoviča a Hrnčiara. Na stranu Hrnčiara sa postavil Smer, SNS, Most-Híd, Šimkovičová, Holúbek a Marček, a na stranu Matoviča zasa strana OĽaNO, SaS a Sme rodina. Takmer celá strana ĽSNS sa hlasovania zdržala. Matovič svoj prejav predniesol aj po tom, ked‘ zo sály odišla väčšina poslancov.

Igor Matovič naložil poslancom

⛔“Toto je asociálna demokracia, asociálny bezcit! Toto môže spraviť len človek-hyena.“ Igor Matovic zaslúžene naložil poslancom, ktorí si cynicky…

POKRAČOVANIE BOJA proti zvýšeniu platov poslancov o 1 500 €

🔴🎥 Igor Matovic – POKRAČOVANIE BOJA proti zvýšeniu platov poslancov o 1 500 €

zdroj: hitky.sk