Seriál o Černobyle láme rekordy. Najväčšia online filmová databáza je toho dôkazom

Ak ste fanúšikom sledovania drám založených na skutočných udalostiach, seriál na televíznej stanici HBO vás určite nadchne.

Seriál Černobyl prekonal Hry o tróny či Planétu Zem II. Na internetovej filmovej databáze IMDb, získal seriál pôsobivé hodnotenie 9,5/10. IMDb je hlavnou online základňou filmov a televíznych relácií, kde sa hodnotenia počítajú na základe stoviek tisíc hlasov. A na stránke Rotten Tomatoes, ktorá zbiera recenzie kritikov, sa Černobyľu podarilo získať nevídaných 96% pozitívnych recenzií!

Seriál sa stal 3. najsledovanejšou drámou v histórii na základe sledovanosti prvej série – 1,7 milióna divákov.

Ako ste už pochopili, päťdielna séria je venovaná neslávne známej nehode v jadrovej elektrárni v Černobyle v roku 1986. Séria ukazuje dni predchádzajúce explózii a jej hrozné následky.

Kritici a diváci sa zhodujú v tom, že je to jedna z najlepších a najautentickejších televíznych relácií v histórii televízie. Okrem toho, je obzvlášť dôležité poznamenať, že Američanom sa podarilo dokonale obnoviť sovietske reálie – cez oblečenie až po účesy.

Ak ste teda sklamaní z finálnej série Hry o tróny, určite si nenechajte ujsť tento zaujímavý počin od televíznej stanice HBO.

Chernobyl (2019) | Official Trailer | HBO

On April 26, 1986, the Chernobyl Nuclear Power Plant in Ukraine, Soviet Union suffered a massive explosion that released radioactive material across Belarus, Russia and Ukraine and as far as Scandinavia and western Europe. Chernobyl dramatizes the story of the 1986 accident, one of the worst man-made catastrophes in history, and the sacrifices made to save Europe from the unimaginable disaster.