Stredoškoláci by do Euro parlamentu poslali Kotlebu. Takto dopadli iné strany

Už o pár dní si budeme môcť vybrať spomedzi politikov, ktorí nás budú reprezentovať v Europskom parlamente. 25. mája sa uskutočnia jedny z najdôležitejších volieb v Európskej únii. Práve z dôvodu tejto udalosti sa združenie Pre Stredoškolákov rozhodlo vytvoriť prieskum. Chceli vedieť, koho sa chystajú voliť stredoškoláci, čiže ktorej strane a jej predstaviteľom veria najviac.

Výsledky tohoto prieskumu prekvapili. Mnoho z mladých ľudí sa chystá voliť stranu ĽSNS, čo je alarmujúce, pretože ich prezentácie na verejnosti a minulosť ich hnutia je proti viacerým spoločenským pravidlám a zásadám. 

Výsledky simulovaných volieb do európskeho parlamentu sú nasledujúce: Strana ĽSNS na čele s Mariánom Kotlebom by by bola víťazom, s celkovým počtom 15,79 % zo všetkých hlasov. Momentálne veľmi populárna strana Koalícia Progresívne Slovensko by sa vo voľbách  umiestnila na druhej priečke s 12,54 %. Parlamentná stálica, Igor Matovič a jeho strana Obyčajní ľudia by s 9,76% skončila na tretej pozícií. Smer-SD by skončil až na štvrtej. Politická strana KDH by sa umiestnila na posledných priečkach rovnako ako SNS s 3,79 %.

Celkový počet hlasujúcich stredoškolákov bol 10 429 na 226 školách. V roku 2014 volilo v rovnakých voľbách len mizivé percento  13,05% voličov a preto sa tieto parlametné voľby takto popularizujú. Dúfame, že ste zodpovední voliči a uvidíme sa pri volebných urnách.

 

zdroj: refresher.sk