Tesco otvorilo prevádzky bez zeleniny a ovocia, pretože chceli ukázať, ako budú vyzerať obchody ak včely a motýle vyhynú.

Každoročne vzniká viac a viac hnutí za ochranu životného prostredia, pretože bez živočíchov a rastlín by ľudstvo úplne vyhynulo.

Rastliny tvoria kyslík, ktorý dýchame a živočíchy nám vytvárajú vhodné podmienky sa pestovanie potravín. Pred pár dňami sme si pripomenuli Medzinárodný deň biodiverzity a Svetový deň včiel. Včely, opeľujúce kvety, z ktorých následné vznikajú plody sú základom všetkého. Bez rastlinnej stravy by naše obchody nevyzerali tak, ako vyzerajú teraz.

Supermarket Tesco sa spolu s Ministerstvom životného prostredia rozhodlo ukázať supermarker, v prípade, ak by včely a motýle vyhynuli. Pohľad na poloprázdne regály obchodu je napozaj nepríjemný, no takáto by bola realita, ktorá nie je až tak vzdialená, pretože až 40 % včiel a 30 % motýľov je ohrozených len v Európe. Bez včiel, hlavných opeľovačov, by sme na pultoch obchodov už viac nemali ovocie, zeleninu, koreniny, oleje, ovocné šťavy, všetky výrobky s cukrom, mak, kávu, čaj, ale aj alkohol ako napríklad  víno a pivo. Okrem jedla by to boli napríklad aj výrobky z bavlny.

galeria

Aj ked‘ zákazníci Tesca neboli radi, pretože z obchodu odchádzali takmer bez nákupu, veríme, že si uvedomili dôležitosť tejto správy a že budú planétu ochraňovať viac ako doteraz.

image

image

image

image

ZDROJ: Ministerstvo životného prostredia / refresher.sk