Tom Hanks: „Som ženatý 31 rokov. Tieto rady venujem každému mužovi, aby vám vzťah vydržal čo najdlhšie“

Tom Hanks je príkladom muža oddaného rodine. Jeho vyvolená, herečka Rita Wilsonová, je od roku 1988 jeho druhou ženou, s ktorou je až dodnes.

Bolo by zaujímavé vedieť, ako sa mu darí chrániť si svoju rodinu. Možno, že jeho manželské skúsenosti budú užitočné aj pre tých, ktorí si práve budujú svoj osobný život a hľadajú kľúč k šťastiu.

  1. Robte ústupky

Tom Hanks sa stal ortodoxným kresťanom krátko predtým, ako sa oženil s Ritou Wilsonovou. Pred stretnutím so svojou budúcou manželkou bol herec katolík. Keď sa však dozvedel, aké dôležité sú pre ňu otázky týkajúce sa náboženstva, obrátil sa na jej vieru.

„Kvôli svojej žene som tiež niečo obetoval. Rita má grécke korene, vyznáva pravoslávnu vieru. Pred tým, ako sme sa vzali, som bol katolík, no z úcty k novej rodine som konvertoval na jej vieru,“ hovorí Tom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rita Wilson (@ritawilson),

  1. Robiť si radosť aj z maličkostí

Hanks je vášnivým cestovateľom. Navštívil takmer všetky kúty sveta. Jeho žena ho často sprevádza. Ak sa nakrúcanie filmu koná v inom meste, pár sa ho pokúsi navštíviť spolu no nie vždy je to pravidlom.

Ak to nejde, potom si manželia nájdu spôsob, ako jeden druhého potešia až Potom manžel a manželka nájdu spôsob, ako sa navzájom potešiť aj z dvoch rôznych kútov sveta.

„Naše city sú tak silné, že je pre mňa ťažké Ritu len tak jednoznačne definovať. Je pre mňa viac ako manželka, priateľka, matka, milenka. Neviem si svoj život bez nej predstaviť. Často jej nechávam pri telefóne alebo niekde v kuchyni malé odkazy, kde jej poprajem pekný deň a podobne. Odkazy jej píšem na starožitných písacích strojoch, ktoré s obľubou zbieram – už ich mám viac ako sto,“ hovorí herec.

„Taktiež mám vo zvyku posielať Rite fotoreportáž z môjho dňa. Na svojom telefóne fotím všetko okolo mňa, keď nie je v mojej blízkosti: čo jem na obed, s kým som sa stretol, či fotografia z natáčania. Myslím, že sa jej to páči.“

  1. Nájsť si toho správneho človeka, a nežiť len tak s hocikým

„Mojím tajomstvom šťastného manželstva je v tom, že som si vzal tú správnu ženu. Mne sa to pošťastilo s krásnou Ritou Wilsonovou. Som ten najšťastnejší človek zo všetkých,“ hovorí herec.

Považuje ju za najlepšiu, pretože ju miluje a zároveň si váži a rešpektuje svoju voľbu.

  1. Vezmite si svoju spriaznenú dušu, nech už je akákoľvek

Ak chcete meniť svoju manželku alebo manžela, znamená to, že ich dostatočne neľúbite. Túžba menenia plodí kritiku. A kritika sa následne môže pretaviť do hádky. Je lepšie sa dohovoriť a urobiť kompromis, než neustále ukončiť rozhovor hádkou.

„Táto žena ma milovala aj keď som bol chudým, ale aj vtedy, keď som mal niekoľko kíl navyše. Milovala ma plešatého aj vlasatého. Preto som šťastný človek.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Hanks (@tomhanks),

  1. Podpora je mimoriadne dôležitá

Pre ženu je veľmi dôležité, aby cítila, že je chránená. Muž je spokojný, keď cíti podporu. Keď Tom Hanks získal svojho prvého Oscara za najlepšieho herca vo filme Philadelphia, pri ďakovnej reči povedal: „Stojím tu len preto, že žena, s ktorou som sa podelil o svoj život, mi každý deň ukazuje, čo je to láska!“

Keď Rite diagnostikovali rakovinu prsníka, v dôsledku čoho musela podstúpiť mastektómiu, Tom bol vždy pri nej, aby ju podporil. Možno aj to bol dôvod, prečo sa im podarilo túto chorobu spoločne prekonať.

  1. Nie je nutné ponáhľať sa so svadbou

Cesty oboch hercov sa spojili pri natáčaní filmu Dobrovoľníci (Volunteers, r.1985), v ktorom hrali zamilovaný párik.

V tom čase už  bol 29-ročný Tom Hanks ženatý a vychovával dve deti. Otcom sa stal pomerne skoro, mal 21 rokov. Aj Rita mala svoj vlastný vzťah, no vzájomné sympatie sa nedali len tak prehliadať.

O niekoľko rokov neskôr prišlo k uzavretiu ich manželstva. Hanks verí, že rozhodnutie o uzavretí prvého manželstva bolo impulzívne, to druhé bolo vedomé a premyslené. Nevie, ako sa stať múdrym manželom, no vie, ako sa stať milujúcim manželom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rita Wilson (@ritawilson),