Tragédia na jednom z bratislavských jazier. Labuť zomrela udusením kvôli plastu. Mláďatá ostali bez matky

Jar so sebou prináša radosti ako napríklad narodenia mláďatok, kvitnúce stromy či krásne zelenú trávu. Aj takéto prírodnú úkazy môžeme každoročne v tomto období vidieť na Štrkoveckom jazere v bratislavskom Ružinove, kde si rodinky s deťmi, či priatelia spríjemňujú víkendy, ale aj všedné popoludnia.

Pred pár dňami si na jazere mohli návštevníci všimnúť malé, nedávno narodené labute. O mláďatá sa samozrejme treba starať, no spomínaným mláďatám to dlho dopriate nebolo. Ich mama sa žiaľ zadusila plastom, ktorý pravdepodobne považovala za potravu. O malé labute sa našťastie stará sám samec, no keby toho nebol schopný, museli by byť prevezené k ochranárom. Tento incident zmobilizoval aj Martina Chrena, ružinovského starostu. O tejto smutnej udalosti ako prvá zverejnila informácie stránka Štrkovecké jazero.

No Title

No Description

Podľa všetkých poburených ľudí je toto dôsledok ľudskej bezohľadnosti a ničenia vlastného životného prostredia. Teraz kvôli plastom zomierajú zvieratá, no ak sa ľudia nezmenia, ochvíľu začneme zomierať aj my. Aj ked‘ Európska únia zakázala niektoré druhy plastov a plastových výrobkov, každý by si mal uvedomiť toto nebezpečenstvo sám a správať sa viac zodpovedne voči prírode.

No Title

No Description

zdroj:refresher.sk