V Jasnej bude hotel pre dospelých. Na detský krik a dupanie zabudnite

Toto v Jasnej ešte nebolo. Po prvýkrát sa na Liptove budete môcť ubytovať v oáze pokoja pre dospelých. Po šestnástich rokoch hotel Tri Studničky v srdci Demänovskej doliny dospel do fázy, kedy vie dospelým návštevníkom ponúknuť ničím nerušený relax.

Od 1.6. 2019 bude prvým Adult Friendly hotelom v Nízkych Tatrách, a druhým Adult Friendly hotelom na Slovensku.

Aj keď v zahraničí je to veľký boom..

Na Slovensku je takýchto hotelov ako šafranu. Už dlhšiu dobu je veľkým trendom cestovať s deťmi a tráviť s nimi čas mimo domu.

Podľa viacerých prieskumov je počet rodín, ktoré tak robia oveľa väčší než napríklad pred pätnástimi rokmi.V hoteli Tri Studničky sa preto rozhodli dopriať práve dospelej klientele oddych, po ktorom túži.

„K prechodu na koncept Adult Friendly nás inšpirovali práve pribúdajúce podnety zo strany hostí vyhľadávajúcich skutočný relax a pohodu. Rozhodli sme sa im vyjsť v ústrety a ponúknuť im komfortnejšie vyžitie v hoteli,“povedala Iveta Chovanová, riaditeľka hotela Tri Studničky.

Ako riaditeľka dodala, kapacita hotela, a tiež dispozičné riešenie priestorov aktuálne nedovoľuje v dostatočnej miere poskytovať služby tak, aby v hoteli vedeli uspokojiť potreby hostí všetkých vekových kategórií.„

Chýbajú priestory pre detského klienta ako detský kútik, ihrisko, animácie a podobne. Prechodom na hotel zameraný na dospelú klientelu budeme vedieť garantovať pokojnejšie prostredie v interiéroch a exteriéroch hotela, na ktoré je štýlová oáza ticha a zelene v lone nádhernej prírody Demänovskej doliny ako stvorená,“ hovorí Chovanová.

V Poľsku sa tieto hoteli stretli s negatívnymi reakciami…

U našich susedov z Poľska sa koncept Adult Friendly stretol aj s negatívnou odozvou, v ktorej sa ľudia odvolávali na diskrimináciu. Byť Adult Friendly ale neznamená, že dieťa prach hotela prekročiť nemôže.

Do hotela majú prístup deti rovnako ako dospelí, ale tiež za rovnakých podmienok – pre deti teda neexistujú zľavy, detské porcie ani vybavenie.

„Ak niekto cestuje s deťmi, vieme mu ponúknuť alternatívu v neďalekých hoteloch, ktoré sa svojim konceptom, smerovaním a benefitmi zameriavajú práve na rodiny s deťmi,“ uzavrela Katarína Lukáčová, riaditeľka predaja a marketingu hotels TMR

https://www.instagram.com/p/BWsiuICgQHv/?utm_source=ig_embed

zdroj: tmr.sk 

 

 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Jasnej bude hotel pre dospelých. Na detský krik a dupanie zabudnite”