V minulosti trestaný Slovák si z Česka niesol 143 gramov marihuany. Chytili ho

Podnikavý Slovák sa nedávno rozhodol nakúpiť takmer 150 gramov marihuany u našich bratov Čechov. Spolu s kamarátom sa  David z Oždian vybral blízko hraníc, kde drogu nakúpil a ihned‘ po tom šli obaja späť domov. Cestovali autom, no šoféroval Dávidov kamarát. Ako odplatu za odvezenie a čas dal Dávid kamarátovi 2,5 gramu drogy.

Práve toto gesto prijatia daru sa aj pre kamaráta stalo osudným. Momentálne sú obaja obvinení zo zločinu  nedovolenej výroby, držania a obchodovania s drogami.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2489558724407668

Podľa policajného vyšetrovania bolo možné uznať oboch páchateľov ako vinných, pretože zadržané množstvo drogy by mohlo predstavovať až 292 dávok na jedno použitie, čo je nepredstaviteľné množstvo pre osobné použitie.

Okrem marihuany policajti v aute našli aj striekačky a iné náčinie na distribúciu drog. Dávid už za podobný zločin už v minulosti obvinený bol. V roku 2012 ho policajti taktiež našli s drogami, pripravenými na distribúciu. Ostáva len veriť, že sa tentokrát poučil a podľa všetkého bude môcť o svojom živote popremýšľať možno až dlhých 10 rokov za mrežami.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V minulosti trestaný Slovák si z Česka niesol 143 gramov marihuany. Chytili ho”