V Nitre pacientovi operovali zdravé koleno namiesto chorého. Teraz ho bolia obidve

Chyby tohoto typu sa naozaj stávajú len na Slovensku. Operácia nesprávneho kolena v nitranskej nemocnici je výstižným príkladom toho, ako sa dnes zaobchádza s pacientmi. O svojej skúsenosti sa podelil 75 ročný pacient, ktorý si v nemocnici v Nitre nechal zoperovať boľavé koleno.

Po operácií sa prebral a všimol si, že mu zoperovali nesprávne koleno, ktoré bolo úplne zdravé. Tak a teraz je doma namiesto s jedným boľavým kolenom, rovno s dvoma. Pacient je momentálne pripútaný na lôžko, pretože nedokáže chodiť.

Vinný lekár sa mu ospravedlnil takmer ihned‘ po operácií, no dôchodcovi to nestačo, čo sa mu ani nečudujeme. Dôchodca na neho podal žalobu aj podal aj podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Príbeh zverejnila Dana Brixová v Televíznych novinách na Markíze.

zdroj:tvnoviny.sk

foto:pixabay.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Nitre pacientovi operovali zdravé koleno namiesto chorého. Teraz ho bolia obidve”