Vďaka tomuto triku ušetrím polovicu peňazí na mäso. Zlaté pravidlo pre milovníkov kurčiat!

Ak si chcete uvariť rýchle a sýte jedlo z mäsa, gazdinky si často pomáhajú zmrazenými kúskami naporciovaného kuracieho mäsa. Sme zvyknutí na nákup častí tiel, ktoré sa líšia podľa ceny: stehná, krídla, prsia, a tak ďalej. Ukázalo sa, že ak chceme ušetriť, mali by sme kupovať celé kurčatá! Odporúčame vám, aby ste sa zásobili niekoľkými kusmi kurčiat v celku a potom ich správne rozrezali a dali zamraziť.

Tento jednoduchý trik vám umožní využiť kurča naplno: dostanete z neho maximálny počet rôznych jedál. Ušetríte nielen rodinný rozpočet, ale aj čas, bez toho, aby ste ho strávili na ďalšiu cestu do obchodu. Takže, po zakúpení 4 kurčiat si vezmite ešte kúsok bravčového mäsa a potom mäso rozdeľte nasledovne…

разделать курицу

Ako ušetriť na mäse

  • Odrežte od trupu nohy a krídla – dostanete 8 kusov, čo vám bude stačiť na to, aby ste sa dvakrát navečerali alebo naobedovali.
  • Narežte si prsia, môžete z nich vytvoriť rezne a dajte zamraziť. Celkovo by vám malo vyjsť 16 kusov.
  • Zvyšné mäso zbavte kostí a spolu s bravčovým mäsom ho pomeľte v mlynčeku na mäso. Do polovice môžete pridať zeleninu a ryžu. Vytvorte si holúbky či mäsové guľky a nechajte ich zamraziť.
  • Zo zvyšného mletého mäsa si vytvorte mäsové knedličky do polievky. Taktiež k nemu pridajte chlieb a strúhané zemiaky, aby ste z nich vyformovali fašírky.
  • Z kostí si následne uvarte vývar, ktorý rozlejete to sklenených nádob (približne 6-7 ks), dajte ho zamraziť a neskôr ho môžete použiť na polievky.

Ako vidíte, celý postup je veľmi jednoduchý! Ide o pohodlný spôsob prípravy mäsa, ktorý vás zbaví každodenných myšlienok o tom, čo máte opäť pripraviť na obed. Sme presvedčení, že je s ním oboznámená aj vaša matka alebo babička, a ak nie, uložte si tento článok a podeľte sa o svoje skúsenosti!