„Vieš že mám 12 rokov a nevadí ti to?“ Dokument o zneužívaní detí si budete môcť pozrieť aj vy

Dvanásťročná Tina si založila na internete niekoľko nových účtov. V priebehu pár hodín ju oslovilo cez osemdesiat mužov, väčšinou s erotickou ponukou. V skutočnosti ale odpovedali na falošný profil, ktorý založili dokumentaristi Vít Klusák a Barbora Chalupová. Alarmujúca reakcia ich viedla k natočeniu celovečerného filmu o zneužívaní detí na českom internete. Mnohé naznačuje už prvé krátke video.

Muži, ktorí falošnú dvanásťročnú dievčinu oslovili, ju v drvivej väčšine  vyzývali k spoločnej masturbácii prostredníctvom videohovoru. Mnohí tiež posielali bez upozornenia fotografie svojich genitálií alebo odkazy na videá s pornografickým obsahom, vrátane zoofilníhe.

„Len zo štatistík vyplýva, že bezmála tretina detí na vlastné oči zažila, že pred nimi niekto masturboval prostredníctvom webkamery,“ upozorňuje Klusák.

Dokument poňali ako psychosociálnej experiment. V štúdiu vytvorili detské izby troch dievčat, ktoré sú v skutočnosti plnoleté herečky. Skrytými kamerami potom dokonca natočili aj osobné stretnutie dievčat s „virtuálnymi predátormi“, ktorých tváre ale budú vo výslednom filme rozmazané. Filmovanie prebiehalo za účasti odborníkov z oblasti psychológie, sexuológie aj práva, tvorcovia počas natáčania tiež niekoľkokrát komunikovali s políciou. Na natáčanie boli použíté kulisy a filmári dokonca vytvorili 3 detské izby.

„Virtuálni predátori sa často skrývajú za falošným detským profilom, čo im uľahčuje osloviť, rovesníkov‘. Pomocou sofistikovaných trikov si čoskoro získajú dôveru dieťaťa a snažia sa z neho vylákať obnažené fotky. Akonáhle sa im to podarí, začnú dieťa vydierať tým, že jeho fotky zverejnia napríklad na Facebooku alebo rozšíroa na jej škole, „opisuje Barbora Chalupová, akým nástrahám sú deti v on-line priestoru vystavené.

 

zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Vieš že mám 12 rokov a nevadí ti to?“ Dokument o zneužívaní detí si budete môcť pozrieť aj vy”