Vláda vám zvýši rodičovský príspevok o 150 eur. Stačí splniť túto podmienku

V posledných mesicoch sa so zlepšovaním podmienok pre Slovákov roztrhalo vrece. Možno je to znak blížiacich sa parlamentných volieb, ktoré nás čakajú v roku 2020.

Jedna z najradostnejších správ v zlepšovaní životnej úrovne na Slovensku je súčasťou sociálneho balíčka našej vlády. O pár mesiacov by sa mal 220,70 eurový rodičovský príspevok pre rodičov dieťaťa staršieho ako pol roka zvýšil o niekoľko desiatok eur.

Zvyšovanie rodičovského príspevku vyhlásil predseda vlády –  Peter Pellegrini na brífingu v uplynulých dňoch. Jednou z najväčších výhod tejto zmeny  je zvýšenie príspevku o 150 eur.

Pracujúci rodičia tak dostanú o 150 eur viac ako predtým a tí nepracujúci o celých 50 eur. Okrem toho môžu počítať s väčším daňovým bonusom na dieťa a taktiež s príspevkom pre rodičov budúceho prváčika.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vláda vám zvýši rodičovský príspevok o 150 eur. Stačí splniť túto podmienku”