Zomrel Václav Postránecký, hrdina komédie S tebou mě baví svět

V utorok večer po ťažkej chorobe zomrel herec Václav Postránecký. Bolo mu 75 rokov. Postránecký bol dlhoročným členom činoherného súboru prvej českej scény. Venoval sa dabingu a stvárnil desiatky postáv v televízii, filme aj na javisku.

“Václav Postránecký v utorok 7. mája o 22:40 v kruhu najbližšej rodiny podľahol dlhému statočnému súboju so zákernou chorobou,” uviedol hovorca Činohry Národného divadla Tomáš Staněk.

https://www.instagram.com/p/BxMvSVmAf0d/

Narodil sa 8. septembra 1943 v Prahe a hoci sa vyučil zámočníka, ťahalo ho to na javisko. Účinkoval vo Slováckom divadle, potom na brnenskej scéne, bol členom Mestských divadiel pražských a nakoniec súboru Národného divadla v Prahe, kde vystupoval ešte počas svojej choroby.

Pred kamerou stál od začiatku 50. rokov, vytvoril na sto osemdesiat filmových či televíznych postáv. Patrí k nim napríklad Houdek z filmu My traja a pes z Pětipes, Kodl v seriáli Najmladší z rodu Hamrov, Jakub z rozprávky Ako sa budia princezné, Pepi v 30 prípadoch majora Zemana či Krejza zo seriálu Dnes v jednom dome.  Najviac si ho ľudia zapamätali z filmu S tebou mě baví svět.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zomrel Václav Postránecký, hrdina komédie S tebou mě baví svět”