Zomrel Václav Postránecký, hrdina komédie S tebou mě baví svět

V utorok večer po ťažkej chorobe zomrel herec Václav Postránecký. Bolo mu 75 rokov. Postránecký bol dlhoročným členom činoherného súboru prvej českej scény. Venoval sa dabingu a stvárnil desiatky postáv v televízii, filme aj na javisku.

„Václav Postránecký v utorok 7. mája o 22:40 v kruhu najbližšej rodiny podľahol dlhému statočnému súboju so zákernou chorobou,“ uviedol hovorca Činohry Národného divadla Tomáš Staněk.

https://www.instagram.com/p/BxMvSVmAf0d/

Narodil sa 8. septembra 1943 v Prahe a hoci sa vyučil zámočníka, ťahalo ho to na javisko. Účinkoval vo Slováckom divadle, potom na brnenskej scéne, bol členom Mestských divadiel pražských a nakoniec súboru Národného divadla v Prahe, kde vystupoval ešte počas svojej choroby.

Pred kamerou stál od začiatku 50. rokov, vytvoril na sto osemdesiat filmových či televíznych postáv. Patrí k nim napríklad Houdek z filmu My traja a pes z Pětipes, Kodl v seriáli Najmladší z rodu Hamrov, Jakub z rozprávky Ako sa budia princezné, Pepi v 30 prípadoch majora Zemana či Krejza zo seriálu Dnes v jednom dome.  Najviac si ho ľudia zapamätali z filmu S tebou mě baví svět.