Adoptujte si psíka z Černobyľu. Ľudia ich masívne zachraňujú a chcú im poskytnúť nový domov.

Neváhajte a pomôžte úbohým zvieratám, ktoré vyrastali v kontaminovanej oblasti Černobyľ. Ožiarenia sa však báť nemusíte, pretože zachránení psíkovia z tejto oblasti sú najprv dekontaminovaní a pod dozorom zverolekárov, ktorí im dávajú potrebné lieky.

Trend zachraňovania zvierat zo zamorenej oblasti Černobyľu sa rozširuje viac a viac. Najnovšie sú zachránení najmä psíkovia , ktorí sú následne ponúkaní na adopciu. Záchrana týchto zvierat sa koná najmä kvôli štvrtej epizóde seriálu Chernobyl od HBO, ktorá zobrazuje vyhubovanie zvierat v zamorenej oblasti.

Aj napriek tomu, že prevažná väčšina bola zastrelená, predsa tam pár psov ostalo a dnes je ich celá kopa. Postupom rokov sa medzi sebou rozmnožovali a neprítomnosť človeka im v tom veľmi pomohla. Podľa niektorých ľudí sa dokonca pohlavne spájali s vlkmi. Ionizujúce žiarenie prežilo len pár zvierat a dnes môžeme povedať, že žijú len ich potomkovia, ktorí nie sú nebezpeční.

Zvieratá sú zachraňované najmä humanitárnou organizáciou Clean Futures Fund, ktorá psy z tejto oblasti odchytáva, dekontaminuje a podáva im špeciálne lieky, ktoré ich zbavia radiácie. Následne sú ponúkané na adopciu. Do programu sa zaradzovaná najmä šteniatka.

ZDROJ: unilad.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Adoptujte si psíka z Černobyľu. Ľudia ich masívne zachraňujú a chcú im poskytnúť nový domov.”