Amerika bude proti pedofilom bojovať ich chemickým kastrovaním. Ak odmietnu, idú do väzenia

V poslednom čase sa na povrch sveta vynára množstvo príbehov, z ktorých je mnohým do plaču. Krutosť zaobchádzanie s maloletými je a navždy bude nepochopeným činom.

Pedofili si svoje mladistvé obete vyberajú prevažne zo svojho okolia, no niekedy je to čisto náhodný výber, ktorý sprevádza psychické vydieranie a samozrejme fyzické znásilnenie. V Amerike však konečne proti tomuto krutému činu začínajú vážne bojovať.

Po tom, čo bude obvinení pedofil prepustený po odsedenom treste, bude musieť podstúpiť zákrok, konkrétne užívanie liekov na utlmenie sexuálnej potencie. Takéto riešenie zaviedol štát Alabama, ktorý chce predísť tomu, aby pedofili ublížovali aj po prepustení z väzenia.

Alabamy Kay Ivey, guvernérka z Alabamy povedala: Tento zákon je krokom vpred k ochrane detí v Alabame.“ 

Ak sa pedofil rozhodne toto súdne nariadenie nerešpektovať, bude opäť zaslaný do väzenia. Okrem liečby obyčajnými liekmi, by mali obvineným pomáhať aj špeciálne injekcie. Tie by mali pacientovi úplne odbúrať chuť na sex a taktiež by po nich mal byť neschopný tento akt vykonávať.

Okrem spomínanej Alabamy, je takýto trest aj v iných amerických štátok ako napríklad v Louisiane či na Floride. Tento spôsob trestu a následnej prevencie má množstvo zástancov, no okrem nich má aj niekoľko kritikov, podľla ktorých je to zásah do hormonálnej sústavy, čo je porušenie ľudských práv. 

Caitlin Donovan, hovorkyňa National Patient Advocate Foundation tvrí, že o takomto zákroku na vlastnom tele by mal v prvom rade rozhodovať samotný pacient. Okrem toho povedala:„Bojím sa akéhokoľvek precedensu, ktorý povoľuje štátu zneužiť zdravotnú starostlivosť na formu trestu.

 

ZDROJ: dailymail.co.ukcnn.com/ refresher.sk