Francúzski miliardári nedali na Notre Dame ani cent, hoci sľúbovali milióny

V apríli sme boli svedkami hroznej udalosti – požiar zničil časť parížskej katedrály Notre Dame.

Bezprostredne po tragédii sa objavili stovky sľubov od milionárov, ktorí hlásali, že na opravu katedrály dajú miliónové sumy. Svoje peniaze sa rozhodli darovať aj bežní ľudia.

 

Išlo však len o akési lacné PR. Francúzski miliardári, ktorí oznámili, že darujú obrovské sumy peňazí, nedarovali ani jediný cent.

„Nezaplatili ani cent. Chcú presne vedieť, na čo budú ich peniaze vynaložené a až potom sa rozhodnú, či s tým budú súhlasiť, “povedal Andre Finot, tlačový hovorca Notre Dame.

 

Napríklad Francois Pinot z Artemis, ktorý vlastní Gucci a Saint Laurent, prisľúbil 100 miliónov eur. Patrick Poanné, generálny riaditeľ spoločnosti Total Total, francúzskej energetickej spoločnosti, prisľúbil rovnakú sumu.

Bernard Arnaud, generálny riaditeľ gigantu LVMH, ktorý vlastní Louis Vuitton a Dior, sľúbil 200 miliónov eur.

 

Michel Picaud z charitatívnej organizácie Friends of Notre Dame hovorí, že 90% darov pochádza od amerických darcov, obyčajných ľudí.

Čo si o tom myslíte?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Francúzski miliardári nedali na Notre Dame ani cent, hoci sľúbovali milióny”