Homosexuálne registrované partnerstvá budú skutočnosťou na Slovensku už o 5 rokov. Ľudia z LGBT komunity sa budú môcť slobodne brať

Podľa informácii denníka SME, Slovensko zlegalizuje registrované partnerstvá rovnakého pohlavia do piatich rokov. Vyplýva to z pripomienok OSN smerovaných na nedostatky v ochrane ľudských práv nie len na Slovensku. Podľa OSN by Slovensko malo eliminovať diskrimináciu voči párom rovnakého pohlavia a zlegalizovať ich zväzky, t. j. homosexuálne registrované partnerstvá.

 

Slovensko dalo prísľub, že túto skutočnosť napraví do piatich rokov. Avšak samotná vláda túto zmenu odmietla z dôvodu, že zákon týkajúci sa registrovaných partnerstiev homosexuálov je protiústavný, keďže Ústava SR  pokladá manželstvo za zväzok muža a ženy. Pre komunitu je to aj napriek tomu veľkým pokrokom vzhľadom na to, že podľa najnovších rozhodnutí ministerky kultúry Ľubice Laššákovej, štátna pokladnica nebude financovať podujatia LGBTI komunity.

 

ZDROJ: sme.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Homosexuálne registrované partnerstvá budú skutočnosťou na Slovensku už o 5 rokov. Ľudia z LGBT komunity sa budú môcť slobodne brať”