Keď ide o život: Uvideli ste na ruke svojho dieťaťa toto? Utekajte do nemocnice

Zdravie by malo byť vždy na prvom mieste a žiadne príznaky by ste nemali ignorovať. Každá sekunda sa počíta v záchrane Vášho života alebo života Vašich blízkych a tých ktorých milujete. Aj z malého, nepodstatného zranenia sa však môže vykľuť život ohrozujúca diagnóza. Podľa informácii Womenshealthmag, mamička z Británie zachránila svojmu synovi život vďaka rýchlemu konaniu.

 

Zdroj: mirror.co.uk

 

Alexandra a jej synček si užívali krásny deň v zoologickej záhrade, no je jasné, že deti sú živé a čo človek nechcel sa stalo – Alexandrin 8-ročný syn spadol. Výsledkom bola malá ranka, ktorú mu vydezinfikovala a patrične ošetrila. O pár dní sa síce rana zahojila, no jazva zmenila svoju farbu na čiernu a smerom k zápästiu sa ťahala červená čiara. Alexandra vedela, že niečo nie je v poriadku a preto vzala syna na pohotovosť a urobila dobre.

 

Zdroj: mirror.co.uk

 

Po vyšetrení na pohotovosti sa prišlo na diagnózu – sepsa alebo otrava krvi. Doktor na pohotovosti mamičku pochválil, pretože neignorovala neštandardné správanie sa zdanlivo obyčajnej rany. Chlapec bol privedený k doktorom včas a preto mu bola poskytnutá adekvátna liečba v podobe antibiotík. Sepsa je veľmi nebezpečná a neskôr môže postihnúť životu dôležité orgány, preto netreba ignorovať žiadne príznaky.

 

image

Zdroj: womenshealthmag.com

 

Odborníci tvrdia, že neliečená sepsa môže prejsť až to septického šoku, keď začne zlyhávať kardiovaskulárny systém čo sa prejavuje nízkym krvným tlakom a preto sa do životu dôležitých orgánov nedostáva krv. No Alexandra nič nepodcenila a zareagovala včas. Alexandra následne na sociálnej sieti zverejnila fotku synovej ruky aby pomohla aj ostatným mamičkám. „Dúfam, že tento príspevok pomôže niekomu presne tak, ako mne pomohol príspevok mojej kamarátky spred dvoch rokov,“ napísala mamička.

 

Zdroj: mirror.co uk

 

Čiže ak spozorujete na svojom dieťati alebo sebe nezvyčajné dianie pri hojení rany alebo jej infekciu, máte náhle dýchavičnosť, nízky krvný tlak alebo horúčku mali by ste urýchlene vyhľadať profesionálnu lekársku pomoc. Priebeh sepsy môže byť veľmi pomalý a nespozorovateľný no aj veľmi rýchly, preto by ste mali dbať o svoje zdravie a navštíviť lekára aby ste predišli septickému šoku.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Keď ide o život: Uvideli ste na ruke svojho dieťaťa toto? Utekajte do nemocnice”