Koniec hazardu! V Nitre sa budú zatvárať kasína a herne

Hlas ľudu bol vypočutý, kasínam a herniam v Nitre odzvonilo. Stane sa tak vďaka petícii s názvom Zastavme hazard!, ktorú podpísalo viac ako 23 000 obyvateľov. V parlamente táto petícia obstála a za zákaz hazardu hlasovala väčšina (24 z prítomných 25 poslancov).

 

 

Zdroj: facebook.com

 

No herne a kasína sa nezačnú zatvárať ihneď, keďže licencie týmto zariadeniam končia a do roku 2021 by mali byť všetky zavreté. Na sociálnej sieti mesta Nitra sa objavila táto správa: „Petíciu, o ktorej dnes rokovali poslanci, podporila tretina obyvateľov mesta. Tým prekážalo narušovanie verejného poriadku a hluk spôsobený prevádzkou týchto zariadení.“ 

 

Zdroj: pexels.com

 

Vzniká však otázka, kam pôjdu štyri stovky zamestnancov týchto zariadení? Primátor, Marek Hattas, sa vyjadril takto: „Okrem toho, kasína nezaniknú hneď, ale postupne, majú teda dosť času na to, aby sa zaradili na trhu práce a našli si novú prácu.“ Navyše, v Nitre je trojpercentná nezamestnanosť a ľudia si nebudú mať problém nájsť prácu, argumentuje samotné mesto. „Toto je len začiatok procesu, ako dostať hazard z mesta. Museli sme sa s tým popasovať sami, lebo legislatíva je v tomto veľmi slabá,“ dodal ešte primátor Nitry.