Krutý matador zabil býka hneď po tom, čo mu z tváre utrel slzy. Video pobúrilo všetkých ľudí

Tradícia býčich zápasov má v Španielsku rad poporovateľov, ale aj odporcov. Aj napriek tomu, že takéto zápasy sa v tejto krajine odohrávajú dlhé roky, v posledných rokoch jeho popularita klesá a to najmä v radoch ochranárov zvierat. Práve kvôli tomu vznikajú mnohé skupiny, ktoré tento šport zatracujú a verejnosti ukazujú, aký je to nebezpečný šport.

Posledný prípad sa stal nedávno na festivale v aréne Real Maestranza v Seville, kde 39-ročný matador Morante de la Puebla vykonal niečo naozaj strašné. 

Pandora on Twitter

One of the most upsetting images I have seen … a Spanish matador has decided to wipe the tears of a dying bull used in the Real Maestranza Bullring before ending the poor bulls life. Some are saying he was being respectful ? Others malicious & disgusting..What do you think ?

Ak si pozorne pozriete video, môžete vidieť 4 banderillas, pestrofarebné špicaté palice, ktoré má býk na sebe. Vo videu je zachytené to, ako matador utrie slzy nešťastnému, takmer na smrť vystrašenému býkovi a potom ho takmer okamžite zabije. Matador Morante de la Puebla si za tento čin získal množstvo ľudí, ktorí jeho správanie tvrdo odsudzujú.

Podľa tejto skupiny ľudí je tento šport len o bezcennom týraní zvierat a mal by byť zrušený.

Naopak, niektorí ľudia sa z tohto činu tešili a tvrdia, že všetko čo sa ta udialo sú len tradície a kultúra. Podľa tejto skupiny je utieranie sĺz znakom prejavu úcty.

Silvia Barquero Nogales, predsedkyňa strany Spain’s Animalist Party Against Mistreatment of Animals (PACMA), sa k incidentu vyjadrila: „Len zlomyseľný človek by dokázal mučiť zviera, pokým mu netečie krv po nohách dolu na zem a následne mu utrie tvár vreckovkou. Matador len zakrýva svoj nedostatok empatie. Sme za zrušenie býčích zápasov.“

Spanish matador wipes away tears of bull

1928 ES THE DON QUIXOTE BANKNOTE https://amzn.to/2Xs5S7J Spaniish matador Morante de la Puebla, 39 was taking part in a bullfighting festival at the Real Maestranza bullring in the city of Seville in the southern Spanish region of Andalusia.

Väčšia skupina ľudí však s jeho činom nesúhlasí a chcú, aby bol potrestaný aj napriek tomu, že to takto robia aj mnohí iní matadori. Spomínaného matadora považujú za sadistického a pokryteckého človeka, ktorý by už nikdy so zvieratami pracovať nemal.

Ten sport máva obete aj mimo zvieracej ríše. Minulý rok bol zverejnený prípad Francúza Sebastiana Castella, ktorý bol napadnutý jedným z býkov v aréne. Tento prípad je zachytený aj na videozázname a môžete si ho pozrieť na nasledujúcom videu. Tento býk bol po zápase zabitý a ako trofej mu z hlavy odrezali rohy.

Sebastian Castella Plaza de toros La Santamaría 12-02-2017

Sebastian Castella Plaza de toros La Santamaría 12-02-2017