Malé dieťa obeťou vegánskej stravy. Rodičia ju podvýživili na toľko, že nevedelo samo stáť!

Tento ohavný prípad sa stal v austrálskom Sydney v rodine, kde sa vychovávali ešte dve ďalšie deti. Len 19-mesačné dievčatko bolo podvýživené kvôli vegánskej strave, ktorú mu podávala jeho matka. Dievčatko kŕmili kúskami banánov, ryžou, zemiakmi a tofu čo pre takéto malé dieťa neobsahuje dostatok živín pre zdravý rast. To sa odzrkadlilo na zdraví malého dievčatka. Skoro dvojročné dieťa nemalo zuby, nevedelo samo stáť a vážilo len 5 kilogramov čo je váha, ktorú môže mať aj trošku väčší novorodenec.

 

Image result for vegan baby

Zdroj: etsy.com

 

Ďalšie zdravotné komplikácie postihli kosti dievčatka, u ktorého sa vyvinula rachitída alebo krivica – ochorenie kostí. Toto ochorenie oslabuje kosti, ktoré sa môžu kedykoľvek ľahko zlomiť, dokonca aj pri bežnej manipulácii s dieťaťom. Rodičia sa po záchvate preto rozhodli s dievčatkom navštíviť lekárov.

 

Image result for krivica

Zdroj: vyliec.sk

 

O malej 19-mesačnej dcérke nevedeli dokonca ani ich susedia a dieťa nemalo od pôrodu žiadne lekárske záznamy. Lekári však nevedeli, že majú dočinenia s 19-mesačným dievčatkom, mysleli si že dievčatko má 3 mesiace. Lekári ihneď skontaktovali sociálnych pracovníkov a políciu a všetky deti boli rodičom odobrané. Za takýto ohavný čin zanedbania starostlivosti im hrozí až 5 rokov väzenia.

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Deti žijú u príbuzných a dievčatko už má 3 roky a podľa informácii sa mala u nej vyvinúť až obezita po zverení do rúk príbuzných. Dievčatko už vie samo stáť a vie povedať okolo 20 slov. Na obranu právnik Frank Coyn vysvetľuje, že otec detí bol zaneprázdnený prácou a celková starostlivosť bola ponechaná na matku detí. Navyše otec sa vyjadril, že nikdy nebol vegetariánom ani vegánom a myšlienka týkajúca sa vegánskej stravy pre deti prišla práve od matky detí.

ZDROJ: dailymail.co.ukcom.au