Modlitba za očistenie hriechov po našich predkoch. Vyskúšajte ju

Niekedy sa stáva, že príčiny najnepríjemnejších udalostí v našom živote sú zakorenené v minulosti. Navyše nie každý vie, že rodinné väzby až do 12. pokolenia môžu mať silný vplyv na život človeka. A poznať zlé skutky príbuzných siahajúce až do 12. kolena je nemožné, preto je potrebná modlitba za očistenie týchto hriechov.

V prvom rade tí, ktorí chcú očistiť svoj život od hriechov predkov, musia navštíviť chrám 12 krát do jedného mesiaca. Koniec koncov chrám je najlepším miestom na rozhovor s Pánom. Zakaždým po príchode do chrámu musí byť vykonaný špeciálny rituál odpustenia, vyberte si ikonu Panny Márie alebo Ježiša Krista, pri ktorej sa budete modliť.

Pred rituálom sa musíte pripraviť: kúpiť tri sviečky a urobiť zoznam ľudí, za ktorých sa budete modliť. Sviečky treba zapáliť pri ikone.

Ortodoxný rituál odpustenia

Prvá sviečka je za zdravie a duše tých, ktorí vám nevedomky alebo zámerne ublížili.

Druhá sviečka je za úprimné odpustenie všetkým ľuďom, s ktorými ste sa stretli v živote.

Tretia sviečka je za ľudí, ktorým ste nevedomky alebo zámerne ublížili.

40 dní sa každý večer doma sa musíte modliť za odpustenie hriechov. Iba prostredníctvom takej dlhej cesty a pomocou osobnej horlivosti môžete prerušiť väzbu s históriou rodu. Text modlitby sa môžete naučiť alebo ho čítať.

Modlitba za očistenie rodu

Pane, ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som urazil alebo nevedomky ublížil.

Pane, odpúšťam všetkým, ktorí ma urazili, dobrovoľne alebo nevedomky, aj tým ktorí ublížili mojim predkom.

Pane, ospravedlňujem sa za všetkých mojich mŕtvych príbuzných.

Pane, ospravedlňujem sa za všetkých svojich živých príbuzných.

Pane, ospravedlňujem sa všetkým ľuďom, ktorých dobrovoľne alebo nedobrovoľne moji predkovia urazili slovom, skutkom alebo myšlienkou.

Pane, prosím ťa, očisť, uzdrav a chrániť ma, moju rodinu a naplň nás svojou silou Ducha Svätého,  svetlom, láskou, harmóniou, silou a zdravím.

Pane, prosím ťa, očisť náš rod.

V mene Otca a Syna i Ducha Svätého.

Amen.

Zakaždým, zopakujte modlitbu za odpustenie rodiny trikrát. Nakoniec nezabudnite poďakovať Bohu za všetko, čo máte.

Pane, ďakujem ti za všetko, čo mi dávaš.

Ďakujem za silu Ducha Svätého, všetkým silám svetla, neba, zeme a všetkých svätých, ktorí sa so mnou modlia k Pánovi za moje odpustenie.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Modlitba za očistenie hriechov po našich predkoch. Vyskúšajte ju”