Morgan Freeman premenil svoj 50-hektárový ranč na obrovské útočisko pre včely

Herec, filmový režisér a filantrop Morgan Freeman sa môže pochváliť novým titulom: včelár. 81-ročný Freeman sa rozhodol premeniť svoj 50-hektárový ranč v Mississippi na včeliu rezerváciu.

V roku 2014 sa Freeman začal zaujímať o včelárstvo. V rozhovore u moderátora Jimmyho Fallona povedal, že chce zachrániť včely, aby sa zachovala zdravá environmentálna situáciu.

V rozhovore hovoril aj o svojej motivácii:

„V súčasnosti sa vynakladá úsilie na návrat včiel na planétu… Nezamýšľame sa nad tým, že včely sú základom rastu akejkoľvek prírody.“

Freeman si na svoj ranč v Mississippi priniesol 26 úľov z Arkansasu. Živí ich cukrom a vodou a taktiež vysadil medonosné rastliny – magnólie, levandule, ďateliny a iné.

Freeman hovorí, že nenosí sieťky a ani ochranný odev. Včely ho totiž nepichajú. Jednoducho ich chová, nemá v pláne zbierať med a rozvíjať úle.

Štúdia publikovaná v časopise Science spája pokles populácie včiel so šírením parazitov, pesticídov a ničenia biotopov. A zatiaľ čo vyhynutie včiel nie je ohrozené, zníženie ich počtu má zlý vplyv na divorastúce a kultivované rastliny po celom svete.

Vedeli ste o tomto nebezpečenstve?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Morgan Freeman premenil svoj 50-hektárový ranč na obrovské útočisko pre včely”