Nevidiaceho Slováka nechceli vpustiť do podniku s vodiacim psom. Ľudia sú pobúrení

Pri tomto príspevku a správaní vedenia motorestu vám asi stúpne tlak. Na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom, sa objavil príspevok, ktorý pobúril každého súdneho človeka. Príspevok hovorí o znechutení neznámej osoby, ktorá bola svedkom situácie, ktorá nemá pochopenie.

Podľa slov anonymu majiteľ podniku odmietol vpustiť do priestoru motorestu 15- ročného slepého chlapca s jeho vodiacim psom. V príspevku na stránke sa uvádza, že starí rodičia s ich dcérou a  nevidiacim chlapcom, ktorý bol so svojim vodiacim psom sa chceli najesť v neďalekom motoreste.

Spočiatku sa chceli najesť vo vnútri, ale to im obsluha neumožnila, kvôli psíkovi. Keď sa opýtali, či sa môžu usadiť aspoň na terase aj táto môžnosť sa stretla s negatívnou odpoveďou.

Človek, ktorý poslal príspevok na túto stránku sa mal údajne opýtať obsluhy ako je to možné. Tá mu odpovedala, že podnik nepríjma žiadne zvieratá a aj samotný majiteľ si takú návštevu neželal.

Treba ale podotknúť, že majiteľ jednal protizákonne. V nich sa píše, že pri návšteve stravovacích zariadení sa udeľuje výnimka so psíkom, ktorý ma špeciálny výcvik. Takže vodiaci psík môže byť v reštauráciach.

 

Nekŕmte nás odpadom

AKTUALIZOVANÉ o vyjadrenie motorestu: „Nebudeme sa k tomu vyjadrovať.“ AKTUALIZOVANÉ o vyjadrenie asistentky nevidiaceho chlapca Jarina: „Ďakujem všetkým za podporu…“ Od Vás: Toto píšem so slzami…

 

Od Vás: Toto píšem so slzami v očiach, lebo toto je Slovensko. Toto je naša ľudskosť v praxi. Takto si tu navzájom uľahčujeme život jeden druhému…
Pred pár dňami sme sa zastavili naobedovať na Motoreste Dubník pri diaľnici v Lovčiciach. Vonku boli stoly prázdne, vo vnútri sedeli ľudia len pri dvoch stoloch, ostatné bolo všetko prázdne. Obsluhoval tam starší pán. Po chvíli vošli dnu starí rodičia s dcérou a vnukom.

Vnuk mohol mať do 15 rokov.

Mal bielu paličku, načúvací prístroj a ku tomu vodiaceho psa- labradora. Pes pokojný, mierny. Pán sa slušne spýtal čašníka, či sa môžu naobedovať a zobrať i psa. Čašník razantne odmietol, nemôžu sa so psom najesť dnu. Na moje prekvapenie ani vonku, vraj tam on neobsluhuje. Pán sa mu ešte snažil vysvetliť, že psík je na podobné zvyknutý a na to vychovaný, nepomohlo. Rodina sa zobrala a šla pokojne preč. Bolo na nich vidieť, že sú unavení zrejme po dlhšej ceste, no bez slova odišli von, žiadna hádka, žiadne urážky.


Vstúpili me do toho my a spýtali sa čašníka, ako je možné, že nechce pustiť dovnútra vodiaceho psa? On povedal, že to je zákon. Spýtali sme sa ho aký zákon? Zákon predsa jasne dovoľuje vojsť do stravovacích zariadení so slepeckým psom! On povedal, že má také nariadenie. Tak sme sa spýtali či je majiteľom toho motorestu? Povedal, že áno. Povedali sme mu, že tak to je potom len jeho vlastné nariadenie a je protizákonné!

Odmietal sa s nami o tom ďalej baviť.

Zrušili sme našu objednávku a odišli von aj my.
Rodina bola stále tam, pred podnikom. Povedali sme im, že nás to mrzí. Na to sa slepý chlapec rozplakal. To ma úplne zlomilo. Mamina ho chlácholila, no mne začali padať slzy spolu s ním.

Milý pán majiteľ zariadenia, toto nie! Je úplne jedno, kto z nás je psíčkar či nepsíčkar či psi patria alebo nepatria do reštaurácií, to je na inú diskusiu. Do vášho zariadenia ale prišlo hendikepované dieťa s jeho „pomôckou“, i keď bola živá. Pomôcka, ktorá má podľa zákona povolený vstup kamkoľvek.

Lebo aj v našej banánovej republike, kde sú často nariadenia na úrovni stredoveku, je to v zákone jednoducho uvedené.

Ja sa vyplačem, znesiem to, ustojím ako dospelý človek. Vidieť ale plakať slepé dieťa, ktoré sa ospravedlňuje vlastnej mame vlastne za to, že je slepé, že s ním má starosti, to je už prisilná káva. Kiežby sa ku vám takto nikto nikdy nezachoval, lebo aj ten pes mal v tom momente v sebe viac ľudskosti ako vy sám! Je 21. storočie! A opovážte sa obhajovať tým, aký bol pes. Ten mal na sebe potrebné označenie. Bol úžasne dobrý, poslušný a evidentne plne socializovaný. Opäť v tom momente na rozdiel od vás! Kde ste dali srdce??? Kde je súcit? Kde je obyčajná ľudskosť?

 

ZDROJ: facebook.com / refresher.sk