Nový svetový rekord v udržaní planku je 4 hodiny a 20 minút. Trúfate si ho prekonať?

Doterajší svetový rekord v udržaní planku bol 3 hodiny a 30 minút, čo je úctyhodné. Trúfali by ste si ho prekonať? Kanadská fitnesska, Dana Glowacka, sa o to pokúsila a stala sa novou držiteľkou svetového rekordu v tejto kategórii, kde prekonala doterajší rekord o neuveriteľných 50 minút.

 

Meranie tohto rekordu sa konalo v meste Naperville (Illinois) na podujatí First International Plank Training Conference, kde sa už podľa názvu diskutovalo aj najmä o planku a o správnej technike spevnenia svalstva aby ľudské telo vydržalo v tejto polohe aj desiatky minút.

Avšak hlavným cieľom bol pokus o prekonanie svetového rekordu v kategórii žien, ktorý sa napokon podarilo prekonať už spomínanej kanadskej fitnesske Dane Glowackej, ktorú prišiel podporiť aj jej brat aj napriek tomu, že cestoval neuveriteľných 24 hodín aby nezmeškal tento „veľký deň“.

 

V kategórii mužov je držiteľom svetového rekordu v udržaní planku Číňan Mao Weidong, ktorému sa v roku 2016 podarilo udržať plank po dobu 8 hodín a 1-nej minúty čo je skoro dvojnásobok rekordu Dany Glowackej.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nový svetový rekord v udržaní planku je 4 hodiny a 20 minút. Trúfate si ho prekonať?”